scorecardresearch.com En Güncel Kitap Arşivi ve Kitap Yorumları Radikal Kitap'ta!

Arama Sonuçları

menekşe polatcan serbest kelimeleri için bulunan sonuçlar. Toplam 11 adet.

Kimse kiraladığı arabayı yıkatmaz!

Kimse kiraladığı arabayı yıkatmaz!

19.10.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Hayatlarımızı sadeleştirip daha az işi daha iyi odaklanarak yapmanın vakti geldi. Tasarımcı Rams’ın dediği gibi: Daha az ama daha iyi hayatlarımızın mottosu olmalı.

Kendini bil, çıkabildiğin yere kadar çık!

Kendini bil, çıkabildiğin yere kadar çık!

26.09.2016 Menekşe Polatcan Serbest

‘Derviş’in Aklı’, kendisini “Bende derviş sabrı var ama derviş tekkesindeki gibi biri değilim” diye anlatan Prof. Dr. Ahmet Dervişoğlu'nun yaşama bakışını taşıyor okura.

“İyi bir marka, yerine getirilmiş sözdür”

“İyi bir marka, yerine getirilmiş sözdür”

06.06.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Pazarlar da ürünler gibi doğar, gelişir ve ölür!

Yüz yüze etkisini fark etmek

Yüz yüze etkisini fark etmek

26.04.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Bir paket sigarayı bırakmakla haftada bir gün dostlarla buluşmak nasıl aynı etkiyi yaratabilir?

Başarının sırrı ölçmediklerinizde midir?

Başarının sırrı ölçmediklerinizde midir?

04.04.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Hiyerarşi, evden çalışma, açık ofisler, liderlik ve güç... Hepsi Haffernan’ın masaya yatırdığı konular.

Tartışmada kazanmanın tek yolu tartışmamaktır

Tartışmada kazanmanın tek yolu tartışmamaktır

21.03.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Karşı taraf sizi ne kadar sinirlendirirse sinirlendirsin, hemen hararetli bir tartışmaya girmeyin ve sakinliğinizi kaybetmeden konuyu detaylandırın. Sonrası ise Rob Yeung’un kaleme aldığı Kazanan Siz Olun’da.

Her şey değişiyor, ya insanoğlu?

Her şey değişiyor, ya insanoğlu?

15.03.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Altıncı Yok Oluş’ta yazar, her biri simge haline gelmiş türlerin yok oluşunu detaylıca inceliyor, günümüzde de yok oluşun hızla devam ettiğini göstererek Homo sapiens’in farkında olarak ve olmayarak yarattığı büyük dönüşümü gözler önüne seriyor.

Bir insan neden hep aynı tişörtü giyer?

Bir insan neden hep aynı tişörtü giyer?

07.03.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Ben Bilmem Beynim Bilir kitabını yazarlar, nöropolitika adı verilen, siyasi partiler ve politikacıların hedef kitleleri üzerindeki etkileşimlerinin verimliliğini beyin aktiviteleri ile gözlemledikleri yaklaşımı esas alarak temellendirmiş.

Hayatın hızı arttıkça merakımız azalıyor

Hayatın hızı arttıkça merakımız azalıyor

26.02.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Merak kaslarımızı şimdiden çalıştırmaya başlayalım: İlham veren hikâyeler, vaka incelemeleri ve pratik tavsiyelerle dolu olan bir kitap: Merak.

İleri mi gidiyoruz yoksa geri mi?

İleri mi gidiyoruz yoksa geri mi?

18.02.2016 Menekşe Polatcan Serbest

30 bin yıl önceki insanların haftada 35 saat çalışarak tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla gördüklerini biliyoruz. Üstelik zengin bir menüyle beslenerek yapıyorlar bunu. O halde bize de şu soruyu sormak kalıyor: Acaba ileri mi gidiyoruz yoksa geri mi?

Artık iş yapmanın şartı romantik olmak

Artık iş yapmanın şartı romantik olmak

25.01.2016 Menekşe Polatcan Serbest

Business Romantik, bir manifesto tadında kinizmden kurtularak nasıl insancıl deneyimler yaratılabileceğiyle ilgili, “cezbetme kuralları” başlığı altında gruplandırdığı örneklerle dikkat çekiyor.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963

ÇOK OKUNANLAR