scorecardresearch.com En Güncel Kitap Arşivi ve Kitap Yorumları Radikal Kitap'ta!

Arama Sonuçları

görkem yeltan kelimeleri için bulunan sonuçlar. Toplam 377 adet.

Geri  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  İleri
Dönebilecek mi ülkesine?

Dönebilecek mi ülkesine?

28.08.2015 Görkem Yeltan

Bugün hayat bambaşka akıyor Lilliput’ta.

Asla unutmam  bu dünyayı

Asla unutmam bu dünyayı

21.08.2015 Görkem Yeltan

“Ne zaman bir sanat eseri görsem, bir hoş oluyor içim. Tutamıyorum kendimi, durduramıyorum bedenimi,” diyen saçları bizi kendimizden alan bir kızla karşı karşıyayız.

Kim olduğumuz önemli midir?

Kim olduğumuz önemli midir?

14.08.2015 Görkem Yeltan

Siz de kendinizin ne olduğunu bilmeden doğsaydınız, çevrenizde size ne olduğunuzu söyleyecek kimsecikler olmasaydı bu kitaptaki karakterle aynı çizgide sürdürebilirdiniz hayatınızı.

Suyun dibindeki karşılaşma

Suyun dibindeki karşılaşma

07.08.2015 Görkem Yeltan

Küçük oğlan mayosu ve bonesinin üzerinden geçen tatlı mı tatlı gözlüğüyle kocaman güzel bir havuzun önünde duruyor. Bir anda...

Ejderhanın hazinesini almayın

Ejderhanın hazinesini almayın

31.07.2015 Görkem Yeltan

Herkes için daha güzeller istensin, herkes daha da güzelini yaşasın istiyorum çünkü başka bir dünya mümkün!

Dört ressam ve tek odalı bir ev

Dört ressam ve tek odalı bir ev

24.07.2015 Görkem Yeltan

Sahip çıkmamız gereken büyük değerlerin üzerinden geçiyor ve geçerken onlara özenimizi nasıl da cimrice sergiliyoruz.

Sylvia Plath’ın mutfağı

Sylvia Plath’ın mutfağı

17.07.2015 Görkem Yeltan

Yabanmersinli keklerden mi alırsınız, zencefilli ekmeklerden mi bilemem ama muhakkak sizin de iştahınızı kabartacak şeyler var burada.

Son yaprak düştüğünde

Son yaprak düştüğünde

10.07.2015 Görkem Yeltan

İki genç ressamı yaşadıkları çatı katında görür görmez, renklerin dansının içinde Son Yaprak’ın güzelliği yakalıyor hepimizi.

Kimse gitmesin  Ay’dan daha uzağa

Kimse gitmesin Ay’dan daha uzağa

03.07.2015 Görkem Yeltan

Bu hafta Çikolata ve benim hayatıma yepyeni bir kitap girdi. Can Çocuk etiketiyle okuduğumuz Francesca Carabelli’nin resimlediği, Tülin Sadıkoğlu’nun çevirdiği Güzel Periler.

Adını Kurt ya da Çomar koyarız

Adını Kurt ya da Çomar koyarız

26.06.2015 Görkem Yeltan

Sınıftakiler onu görür görmez “Sadık, akıllı bıdık” diye şarkı söylemeye başlardı, annesi onu aynı babası gibi giydirirdi. Ama o bunları pek önemsemezdi, en çok istediği kocaman bir köpeği olmasıydı...

Şampuan Kuaför Salonu

Şampuan Kuaför Salonu

19.06.2015 Görkem Yeltan

Karen George “Saçını yıkatmaz ya da fırçalatmaz ya da taratmaz ya da kestirmez; dahası düzelttirmez bile” dediği Can Şampuan karakteriyle tanıştırıyor bizi.

Kafana eseni yapmak istiyorsan dere büyük

Kafana eseni yapmak istiyorsan dere büyük

17.06.2015 Görkem Yeltan

Küçük Kerevit, ailesindeki herkesin geri geri yürümesini aklına takıp çalışmaya başlıyor ve her yere çarpıp yara bere içinde kalsa da istediği gibi yürümeyi öğreniyordu.

“Yo, sadece yavaşım. Yavaş başka, tembel başka”

“Yo, sadece yavaşım. Yavaş başka, tembel başka”

05.06.2015 Görkem Yeltan

Ormanda bir arkadaş buluyor As kendine bu hikâyede. Yavaş hareket eden, üzerinde kelebekler gezinen bu arkadaşı hayal etmenin insanı ne kadar da mutlu ettiği belli de, kalbimin böylesine hızlı çarpmasına anlam veremiyordum ben bile.

Siz bakmayın adı canavar olanlara

Siz bakmayın adı canavar olanlara

29.05.2015 Görkem Yeltan

Henüz bu konuda ne yapmam gerektiğini çözememiştim, kendimi bırakıverdim çimlerin üzerinde bulabildiğim rahat ortama. Başladım Sara Şahinkanat ve Ayşe İnan Alican’ın yaratımı Üç Kedi Bir Canavar isimli kitabımı okumaya.

Görkem Yeltan'dan ilk filmi için "motor"

Görkem Yeltan'dan ilk filmi için "motor"

26.05.2015

Arzu Okay 37 yıl sonra Görkem Yeltan'ın ilk filmi Yemekteydik ve Karar Verdim'le beyazperdeye dönüyor.

İskele babası gibi dört bacak

İskele babası gibi dört bacak

22.05.2015 Görkem Yeltan

Bir papyonun beni bu kadar mutlu edeceğini kırk yıl düşünsem akıl edemezdim. Çocuk kitaplarının büyülü dünyasına kendimi bırakmanın her zaman gerçek hayatla örtüşemeyecek bambaşka karşılıkları olduğu muhakkak.

Durmadan yağmur yağıyordu, Ayça mutsuzdu

Durmadan yağmur yağıyordu, Ayça mutsuzdu

15.05.2015 Görkem Yeltan

“Ayçalar yeni bir eve taşınmışlardı. Bu ev, eski evlerine hiç benzemiyordu. Ön tarafta bahçe yoktu, bisiklete binecek yer yoktu. Ayrıca yolların kenarında koca koca ağaçlar da yoktu.” Ayça, hiç sevmediği bu şehirde acaba mutlu olabilecek mi?

Korkunun oyunda yeri yok!

Korkunun oyunda yeri yok!

08.05.2015 Görkem Yeltan

Yatağımın altında timsah olsa korkar mıydım? Sanıyorum korkmazdım. Hele hele bu hafta Çikolata ile konuğumuz olan...

Araminta Tekinsiz’i takdimimdir

Araminta Tekinsiz’i takdimimdir

01.05.2015 Görkem Yeltan

Hayaletler, gizli geçitler, pek çok odası olan bir ev, her gün başka bir şey keşfeden iki kafadar ve bazen sıkıcı olabilen yetişkinler... Neler yok ki bu kitaplarda!

Burası Alzahar’ın Yeri, tesadüflere hazır olun

Burası Alzahar’ın Yeri, tesadüflere hazır olun

24.04.2015 Görkem Yeltan

Patenleriyle vın vın dolaşan üçlümüz daha önce fark etmedikleri, bir arabanın bile giremeyeceği dar bir çıkmaz sokakta Alzahar’ın Yeri isimli dükkâna rastlıyorlar. Bu dükkânda neden sadece şans oyunları ve tesadüfle ilgili oyuncaklar var?

Geri  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  İleri

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963

ÇOK OKUNANLAR