scorecardresearch.com Boyama çılgınlığı Çin’e sıçradı Kitap Yazısı ve Makale Yorumları Radikal Kitap'ta!

Boyama çılgınlığı Çin’e sıçradı

Küresel bir çılgınlık haline gelen yetişkinler için boyama kitaplarının ilki Esrarengiz Bahçe, Çin Halk Cumhuriyeti’nde üç aydan kısa bir süre içinde 3 milyon sattı.

27.08.2015 15:00

Boyama çılgınlığı Çin’e sıçradı

Johanna Basford’un yaratıcısı olduğu Esrarengiz Bahçe (Secret Garden) adlı boyama kitabı Çin Halk Cumhuriyeti’nde satışa çıktığı 1 Haziran’dan bugüne 3 milyon alıcı buldu. Geçen hafta başlayan Beijing Uluslararası Kitap Fuarı’nda açıklama yapan Basford’un yayıncısı Laurance King Publishing, kitaba Çin’den sonra en büyük ilginin 1,1 milyonluk satışla Brezilya’dan geldiğini açıkladı. Esrarengiz Bahçe bugüne dek ABD’de 650 bin 421, Güney Kore’de 500 bin ve Birleşik Krallık’ta 477 bin 658 kopya sattı, tüm dünyada ise 6,8 milyon satış rakamına ulaştı.

Online perakende devi Amazon’un en çok satılan 10 kitap listesinde şu an dört farklı yetişkinlere yönelik boyama kitabı bulunuyor. Bu dört kitaptan biri olan Millie Marotta'nın Hayvan Krallığı (Millie Marotta’s Animal Kingdom), yemek kitabı Deliciously Ella’dan sonra bu yıl en çok satan ikinci kitap oldu.
(Guardian)

Büyüklerin boyalı terapisi

Al, boya ve rahatla

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963

ÇOK OKUNANLAR