scorecardresearch.com Amazon gözünü çizgi romana dikti Kitap Yazısı ve Makale Yorumları Radikal Kitap'ta!

Amazon gözünü çizgi romana dikti

ABD’li dev alışveriş sitesi hem matbu hem de dijital çizgi roman yayıncılığına gireceğini açıkladı.

13.07.2013 03:05

Amazon gözünü çizgi romana dikti

Amazon’un kurduğu yeni alt şirket Jet City Comics şimdiden aralarında “Game of Thrones”un yazarı George R. R. Martin’in de bulunduğu bazı ünlü isimlerle anlaştı. Martin’in “Meathouse Man” adlı kısa hikâyesi 2013’de yayınlanması planlanan bir çizgi romana uyarlanacak.

Yeni şirket, Martin’in “The Hedge Knight” ve “The Sworn Sword” gibi öykülerine dayanan ve baskıları tükenen iki grafik romanın yeni dijital edisyonlarını da sırasıyla Kasım 2013 ve 2014 başında yayımlayacak.

Jet City Comics’in yazar kadrosunda bilimkurgu yazarı Neal Stephenson ve “Wool” kısa hikâye serisi halen Amazon’un Kindle e-kitap mağazası vasıtasıyla dikkat çekici bir kişisel yayın başarısı kazanan Hugh Howey de bulunuyor.

Amazon, Kindle üzerinden hem bağımsız hem de seri şeklinde yayımlanacak olan Jet City Comics kitaplarının matbu olarak da basılacağını açıkladı.

Amazon’un halen 2009 yılında faaliyete geçen ana alt yayın kuruluşu AmazonEncore’un yanı sıra kült kurgu (47North), gerilim (Thomas & Mercer), romans (Montlake Romance), çocuk kitapları (Amazon Children's Publishing) ve yabancı edebiyata (AmazonCrossing) yönelik bağlı yayın kuruluşları bulunuyor.
(Guardian)
 

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963

ÇOK OKUNANLAR