scorecardresearch.com Zihninizin Formunu Koruyun ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zihninizin Formunu Koruyun

Zihninizin Formunu Koruyun

Yazar : Mensa Ltd.

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : MİKADO YAYINLARI

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Unutkan mısınız?
Zekânız eskisi kadar keskin değil mi?
Beyninizi yeterince kullanamadığınızı düşünerek kaygılanıyor musunuz?
“Zihninizin Formunu Koruyun” beyninizi en yüksek düzeye getirmek için ihtiyaç duyacağınız bir kitap. Fiziksel potansiyelinden azami derecede yararlanmak isteyen insanlar çeşitli egzersizler yapar; öyleyse neden siz de beyninizle aynı şeyi yapmayı denemiyorsunuz? Zihinsel potansiyelinizden olabildiğince fazla faydalanmak istiyorsanız, bu kitapta yer alan yüzlerce bulmacanın bir kısmını çözmek için elinizden geleni yapın. “Zihninizin Formunu Koruyun” bulmacaların tarihini detaylı bir şekilde anlatan bir giriş bölümü ile bulmaca çözmenin yararlarına değinen bir tartışma bölümü içeriyor; ayrıca belli başlı bulmaca türlerinin çözümünü gösteriyor. Burada sizin için hazırlanmış, gittikçe zorlaşan 119 bulmaca var; o halde bunları çözmeye başlayarak zihninizin formunu korumasına yardımcı olun!
Bütün bulmacalar dünyaca ünlü üstün zekâlılar kulübü Mensa tarafından hazırlanmıştır.

MENSA Nedir?
Mensa yüksek IQ’lu insanların oluşturduğu uluslararası bir organizasyondur. Dünyada 40 ülkede, 100.000’den fazla üyesi bulunmaktadır.
Topluluğun amaçları:
• İnsan zekâsını tespit edip insanlığın yararı için kullanılmasını sağlamak,
• Doğadaki araştırmayı, özellikleri ve zekâ kullanımlarını desteklemek,
• Üyeleri için entellektüel ve yararlı bir sosyal ortam kurmak,
Toplumun ilk %2’lik IQ seviyesine sahip olan herkes Mensa üyesi olabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963