scorecardresearch.com Zihin Kullanma Kılavuzu ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zihin Kullanma Kılavuzu

Zihin Kullanma Kılavuzu

Yazar : RICK HANSON

Sayfa Sayısı : 255

Yayınevi : DERİN KİTAP

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Düşüncelerinizi değiştirebilirseniz hayatınızı da değiştirebilirsiniz.
Bizim bu dünyaya gelişimiz nasıl olduysa Buddha da diğer büyük öğretmenler de aynı şekilde geldiler dünyaya. Daha sonra, düşünme biçimlerini değiştirdiler, sonra da dünyayı…
Düşüncelerin akışıyla birlikte beynin nasıl bir değişime uğradığını günümüz bilimi artık ortaya koyuyor. Sinirbilim alanında çığır açan gelişmelerle binlerce yıllık bir geçmişten gelen meditasyon ve derin düşünceye dayalı sistemleri birleştirerek sizler de akıl yoluyla, düşünceler yoluyla beyninizi değiştirebilir, daha mutlu, daha sevgi dolu ve bilgelikle daha fazla yoğrulmuş bir hayata geçebilirsiniz.
Zihin Kullanma Kılavuzu daha doyurucu ilişkiler yaşamak, kendinize daha derin bir manevi anlam kurmak ve kendisine daha çok güvenen, kendisini daha çok seven bir insan olmak yolunda beyninizi nasıl güçlendirerek ona nasıl destek olabileceğinizi son dönemde gerçekleştirilmiş olan araştırmalara dayanarak gösteriyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963