scorecardresearch.com Zeka ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zeka

Zeka

Yazar : Jeff Hawkins

Sayfa Sayısı : 244

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Avuç içi bilgisayar, Treo akıllı telefon ve diğer el aygıtlarının yaratıcısı olan Jeff Hawkins, bilgisayarlarla olan ilişkilerimizi yeniden şekillendirmiştir.
Şimdi ise insan zekâsının geleceğine dair bu harikulade kitapla Hawkins hem nörobilim hem de bilgisayar dünyasında tek bir hamlede devrimsel değişimler yapmaya hazır...
Okuyucuların merakını uyandıran bir tarzda yazılmış bu kitapta, zekânın ne olduğu, beynin nasıl işlediği ve beynin gizeminin çözülmesiyle akıllı
makinelerin yapımının nasıl mümkün olacağının yanıtları veriliyor…

“Jeff Hawkins’in beynin nasıl çalıştığı ile ilgili teorisini ele alan Zekâ oldukça etkileyici bir eserdir. Ayrıca okuyucu, yazılanları rahatlıkla anlayabilir. Günümüz bilgisayarlarından ve kaba robotlarından öte gerçekten akıllı makinelerle dolu olan gelecek teknolojisini bu kitap bize önceden haber veriyor.”
Walt S. Mossberg, Personal
Technology, köşe yazarı, The Wall Street

“Zekâ, oldukça etkili ve herkesin okuması gereken bir kitap…”
James D. Watson
1962 Nobel Fizyoloji Ödülü Sahibi

“Bu kitap beynin gizemini merak edenler tarafından muhakkak okunmalı. Kitabın pek çok bölümü; özellikle zekâ, yaratıcılık ve silikon akılla ilgili bölümler oldukça düşündürücü ve orijinal…”
Eric R. Kandel, 2000 Nobel Tıp Alanında Ödül Sahibi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963