scorecardresearch.com Ygs-Lys Test Tekniği Ve Yorumlama Tekniği ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ygs-Lys Test Tekniği Ve Yorumlama Tekniği

Ygs-Lys Test Tekniği Ve Yorumlama Tekniği

Yazar : Süleyman Beledioğlu

Sayfa Sayısı : 472

Yayınevi : PEDE YAYINLARI

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Test Tekniği ve Yorumlama Teknikleri adlı kitabımız, ülkemizde hangi sınav olursa olsun, öğrencilerin girdiği bütün sınavlarda kullanılabilecek olan bilimsel bir çalışmanın ürünüdür.
Soruları çözebilmek için önce o sorunun temel vurgusunu görmek, vurguyu gördükten sonra da o vurguyu algılama aşamasına geçmek sadece hızlı ve pratik bir şekilde soruları çözmek için kullanılan bir yöntem değildir.
Bu aynı zamanda soruları doğru olarak yanıtlayabilmenin de temel koşullarından biridir.
Bu nedenle içinde yorumlama, kavrama ve algılama soruları olan her sınava hazırlanan öğrenci, bu kitabı temel kaynak alarak kullanmalıdır.
Test Tekniği ve Yorumlama Tekniği kitabımızda, tarih konuları temel alınarak örneklemeler yapılmış olup burada kullanılan yöntemler ve teknikler; Coğrafyada, Felsefe grubu derslerinde, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Türkçe, Edebiyat derslerinde de kolayca kullanılabilmektedir.
Öğrencilerin, gerek yorumla, gerek anlamlandırma, gerekse de vurgu alıp açılımını yapma yöntemlerini aynen alıp bütün derslere uygulamaları, onların başarılarını çok hızlı bir şekilde artıracaktır.
Test Tekniği ve Yorumlama Tekniği’ni dikkatle okuyan her öğrenci, bu kitabı okumayan öğrencilerle kıyaslanamayacak düzeyde hızlı soru çözmeye başlayacak ve netleri de aynı oranda artacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963