scorecardresearch.com Süper Hesap Uzmanları ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Süper Hesap Uzmanları

Süper Hesap Uzmanları

Yazar : Ian Ayres

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Zihinsel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


SÜPER HESAP UZMANLARI
SAYILARLA DÜŞÜNMEK NEDEN ZEKİ OLMANIN YENİ BİR YOLUDUR
Dr Ayres’in Sihirli Formülü Herkesin Düşünme Yöntemini, Karar verme Yöntemini ve Analiz Yapma Yeteneğini Değiştirecek

Hemen herkesin evinde, işyerinde, çantasında veya kütüphanesinde özellikle işyeri sahiplerinin şirketlerinin geleceği açısından mutlaka elinin altında bulunması gereken bir eser.

İster Şirket sahibi olun, ister çalışan, ister küçük bir bakkal sahibi olun ister büyük bir holding sahibi ister öğretmen olun ister öğrenci Bu kitap A’dan Z’ye herkesin başucu kitabı olacak.

“Geçmişte, sezgi ve deneyim aracılığı ile bir şeyleri elde edebilirdiniz. Zaman değişti. Artık günümüzde oyunun adı bilgidir. Ian Ayres yerleşik kuralları sarsıcı nitelikte olan kitabında bize bunun nasıl olduğunu göstermektedir. Yalnızca okuması eğlenceli değil, aynı zamanda düşünce yönteminizi değiştirebilecek bir kitap.”
—STEVEN D. LEVITT, Freakonomics kitabı eşyazarı.

“Süper Hesap Uzmanları bilgi odaklı karar vermenin beysbol ve iş dünyasında nasıl devrim yarattığını göstermekle kalmıyor; o aynı zamanda bunun eğitim politikaları, sağlık giderlerin geri kazanımı ve vergi düzenlemeleri alanlarında büyük değişimler yarattığını ortaya koymaktadır… Süper hesaplama gerçekten yönetimin yeniden keşfedilmesidir.”
—JOHN PODESTA, American Progress Merkezi başkanı

“Analiz yapma ve karar verme için nicel yöntemlerin kullanımının özenli hazırlanmış kitabı… Hem sosyal bilimciler hem de iş dünyasının insanları bu kitaptan fayda sağlayacaklardır. Ve bunu yaparken süreç içinde eğlenecekler.”
—DR. KENNETH ARROW, Nobel Ödüllü ekonomist ve Stanford Üniversitesi profesörü

“Canlı ve neşe dolu… Ayres incelikli bir şekilde istatistiksel bilgilerin bizim hayatımızda oynadığı rolün önemini kanıtlamaktadır. Özellikle günümüzde teknoloji daha önce hiç hayal edilmemiş şekilde önemli bir ölçekte hayatımızı etkilemektedir… Öğretici ve eğlenceli.”
—Publishers Weekly

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963