scorecardresearch.com ÖZBENLİK / YAŞAMINIZI YARATIN: İÇTEN, DERİNDEN VE YENİDEN! (Ozsp) ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÖZBENLİK / YAŞAMINIZI YARATIN: İÇTEN, DERİNDEN VE YENİDEN!  (Ozsp)

ÖZBENLİK / YAŞAMINIZI YARATIN: İÇTEN, DERİNDEN VE YENİDEN! (Ozsp)

Yazar : Phillip C. Mcgraw

Sayfa Sayısı : 399

Yayınevi : ALTIN KİTAPLAR

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eğer içinizdeki Siz hiç gün ışığına çıkmadıysa ve asla, ''Ben ne olacağım?'' diye sormadıysanız...
Eğer içinizdeki Siz yüzünden yargılanma ve lanetlenme korkusuyla yaşadıysanız...
Eğer tüm yaşamınız boyunca diğer insanları mutlu etme çabası içinde olduysanız...
Eğer hayatınızda gerçekten yapmak istediklerinizi ıskalayıp yapmak zorunda kaldıklarınızla yetindiyseniz...
Eğer mutlu olma umudunu bir kenara fırlatıp duygusal açıdan sizi doyurmayan bir evliliği sürdürüyorsanız...
Söz konusu eğerler yaşamınızda gerçekten büyük bir yer kaplıyorsa yardıma ihtiyacınız var demektir. Çünkü şimdi içinde bulunduğunuz durum tamamen sizin eseriniz. Ama duruma bir de iyi tarafından bakarsak yapacağınız doğru seçimlerle mutluluğu tekrar yakalayabilirsiniz. Bunun nasıl olacağı ise yine tamamen sizin seçimlerinize bağlı. Yaşamınızın temelinde yatan özü bir kez kavradınız mı, büyük bir güç tüm engelleri yıkarak sizi özlemini duyduğunuz yaşama kavuşturacaktır.
Bu eserde Dr. Phil size meydan okuyarak özbenliğinizi bulmanıza yardımcı oluyor.
Tüm dünyada ''Dr. Phil'' olarak tanınan Phillip C. McGraw, Amerika''daki önemli davalarda dava danışmanlığı veren Mahkeme Bilimi Şirketi''nin kurucusu ve başkanıdır. Yaşam Becerileri seminerlerinde binlerce kişiyi bilgilendirip eğitmiştir.
Life Strategies ve Relationship Rescue adlı kitapları bulunan yazar, Teksas''ta yaşamaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963