scorecardresearch.com Öğrenciler Ve Öğretmenler İçin Nlp ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Öğrenciler Ve Öğretmenler İçin Nlp

Öğrenciler Ve Öğretmenler İçin Nlp

Yazar : Engin Yılmaz

Sayfa Sayısı : 119

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Öğrenmek gelişmek demektir. Öğrenmenin önemi ana babalar ve öğretmenler tarafından sürekli vurgulanıyor, ancak ''nasıl?'' sorusu üzerinde pek durulmuyor. ''Çalışmalısın!'', ''Sınıfın geçmen için ödevlerini yapman gerekir!'' benzeri uyarılarla hepimiz karşılaşmışızdır. Bu önerilerin ve uyarıların bilincinde olmamıza rağmen bir türlü harekete geçememek, bu tavsiyelerin içi boş kavramlardan ibaret olmasından kaynaklanıyor. Bu kitap ise, öğrenmenin zevkli hale gelmesini sağlayacak ''nasıl''lar üzerinde duruyor. ''Ders çalışmak gerekir ama nasıl?'', ''Motivasyonu sağlamam gerekir ama nasıl?'', ''Hedefe ulaşmanın koşullarını yerine getirmem gerekir ama nasıl?'' benzeri sorulara yanıt arayan bu çalışmanın temeli, rehber öğretmenliğin sırasında deneyimlediklerim ve sürekli olarak kendime sorduğum ''nasıl''lara verdiğim yanıtlar. Kendimi karşımdakinin yerine koyduğum öğrencilerle ilişkilerimde öğrencinin düştüğü çıkmazda NLP tekniklerinin ne kadar etkili bir ''yangın söndürücü'' olabileceğini gördüm. Öğrencilere önerdiğim yaklaşım ve bakış açılarının, onların iyi ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmesinden sorumlu olan eğitimci ve ana babalar için de bir yol gösterici olmasını diliyorum."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963