scorecardresearch.com Mucize Beyniniz ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mucize Beyniniz

Mucize Beyniniz

Yazar : Jean Carper

Sayfa Sayısı : 416

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İlk görüş: ‘Belirli bir büyüklüğe ve potansiyele sahip olan genetik olarak belirlenmiş bir beyinle doğarsınız ve hepsi işte budur. Beynin yeteneklerini ve işleyişini değiştirmenin yolu yoktur ya da beyin çok az değiştirilebilir; dolayısıyla yaşamdaki şanslarınız önceden belirlenmiştir ve kaderiniz çizilmiştir.’
 • İkinci görüş: ‘Beyin büyüyen, değişen bir organdır; yetenekleri ve canlılığı, büyük ölçüde onu nasıl beslediğinize ve ona nasıl davrandığınıza bağlıdır. Dolayısıyla beyninizin işleyişini etkileyebilir ve kendi kaderinizi belirleyebilirsiniz. Uzun zamandan beri ihmal edilen beyin biyolojik olarak yoğun bir şekilde inceleniyor ve gelen haberler hepimiz için çok iyi.’
 • Şimdi bu iki görüşü yeniden okuyun ve çevrenize insanlara bir bakın. Hangi görüş size gerçekmiş gibi geliyor. Birincisi değil mi? Katılıyorum kesinlikle birincisi.. Çoğumuz fındık kabuğu gibi bir beyinle doğuyor, aynen öyle kalıyor ve sonra da ortalarda fındık fındık dolaşıyoruz. Öyle olmasa böyle mükemmel bir coğrafyada bu kadar kötü şartlar altında yaşar mıyız..
 • Ama durun Mucize Beyniniz kitabının yazarı sağlık ve beslenme uzmanı Jean Carper’a göre umutsuz değiliz. Eğer doğru beslenir, beyinlerimize doğru davranırsak beynimizi geliştirebilirmişiz. Omega 3’ü, balık yağını, diğer yağ asitlerini orada burada duyar, reklamlarda izler ama beyni geliştirmek için bu kadar önemli olduğuna ikna olmazdım. Carper’ın ortaya koyduğu bilimsel veriler gerçekten ikna edici. Carper diyor ki, beyninizi korumak ve ortalarda fındık fındık dolaşmamak için 1) multivitamin alın 2) Oksit giderici vitamin alın 3) Oksit giderici seviyesi yüksek yiyecekler yiyin 4) Çay için 5) Zararlı yağları yemeyin 6) Omega 3 tipi balık yağı alın ya da bol balık yiyin 7) Beyin destek ilaçları kullanın 8) Kan şekeri dahil her türlü şekere dikkat edin 9) Kilo verin 10) Zihinsel stresi azaltın.
 • Beyin ve beslenme arasındaki ilişkiye birinci elden ikna olmak istiyorsanız size de hemen Jean Caper’ın kitabını okumanızı öneriyorum. Hele de aile bütçesini günde üç somun ekmek yiyerek çökertiyorsanız. Ne mi alası var? Düşünün bakalım..
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963