scorecardresearch.com Hafıza Teknikleri ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hafıza Teknikleri

Hafıza Teknikleri

Yazar : AYKUT AÇKALMAZ

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Zihinsel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hafızamız en değerli hazinemizdir. Bu hazineyi en iyi şekilde korumak için çaba sarf etmeliyiz. Tabii ne yapmamız gerektiğini tam olarak bilmeden, boşa zaman harcamak istemeyiz. AyThink Gelişim Atölyesi’nin kurucuları ve Tony Buzan’ın Türkiye’deki 15 senelik lisanslı eğitmenleri Aykut ve Berivan Açkalmaz da, bütün birikimlerini, alanında zirveye ulaşmış uzmanların değerli bilgileriyle sentezleyerek, Hafıza Teknikleri kitabının genişletilmiş ikinci baskısında daha da kapsamlı bir şekilde sizlere sunuyorlar. 2011 yılında ilk baskısı piyasaya sürülen Hafıza Teknikleri (Sistem Yay.) kitabının, genişletilmiş bu ikinci baskısında yazarlara iletilen sorulardan yola çıkılarak, Zihin Haritaları konusu ve ilgili tüm bölümler daha aydınlatıcı hale getirildi. Dolayısıyla, bu baskıda Zihin Haritalarının yapımı ve uygulamalarıyla ilgili daha çok bilgi bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra AyThink Gelişim’in kurumsal eğitimleriyle ilgili bilgi ve anekdotlar da sizleri beklemekte...
Hafıza Teknikleri, sizlere, hafıza eğitimine nereden başlayacağınız ve nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda ışık tutacak. Hafızadan, beynin nasıl çalıştığına; hayal kurmadan, yaratıcılığa ve Zihin Haritaları yöntemine uzanan bu yolculuktan çok keyif alacaksınız!
“Bilgi akışının hızlandığı ve sürekli değiştiği yeni dünya sisteminde, kendimizi sürekli geliştirmenin ve yaratıcılığımızı ortaya koymanın sistemlerini bilmek, önemli bir avantaj, kuşkusuz… Bilgileri daha hızlı öğrenebilmek, daha iyi hatırlamak ve aynı şekilde tüm bunları karşı tarafa kalıcı biçimde aktarabilmek için akılcı ve pratik yollar var mıdır? Bu kitaptaki hafıza tekniklerini yaşamınıza kattığınızda aradığınız yolların var olduğunu anlıyorsunuz.”
Dr. Sevilay SUYABATMAZ - T.C. Doğuş Üniversitesi Öğretim Görevlisi
“Zihin Haritalarını kullanmak, bir yönetici olarak hayatımı önemli ölçüde kolaylaştırdı. Meslek arkadaşlarım bir konuyu anlatacaklarında, Zihin Haritalarını kullanarak hazırlanmalarını istiyorum. Böylece, daha henüz hazırlık aşamasında çağrışımlarla daha önce düşünmedikleri yeni fikirler buluyorlar; organize oldukları ve etraflıca değerlendirme yapabildikleri için, önceden benim sorgulamak veya mücadele etmek zorunda kaldığım konuları, daha çalışma aşamasında kendileri hallediyorlar. Bu da bana tekrar tekrar yapılan toplantıları azaltarak, ilk seferinde hedefi yakalama imkânı sunuyor. Aykut Bey de, bu konudaki öncü rolü ve çabalarıyla geleceğimize ve ülkemizin geleceğine etkin bir yatırım yapabilmemiz için fırsat sağlıyor.”
Cemal BAKİ - AVEA Network Grup Direktörü
“Türkiye eğitim sisteminin standardın çok altında olduğu, ailelerin, ek dersler ve dershane kültürüne bulandığı şu dönemde kolay öğrenmenin yollarını, kalıcı öğrenmeyi ve en önemlisi dünya eğitim sistemini Tony Buzan aracılığıyla ülkemize getiren Aykut Açkalmaz, gerekli desteği de arkası aldığı takdirde hiç ummadığınız başarılı bir toplum profiliyle karşılaşacaksınız.”
Gökhan TELKENAR - Yüksek Türkçe Uzmanı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963