scorecardresearch.com A’dan Z’ye Bilgi Serisi - Hafıza Geliştirme Yöntemleri ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
A’dan Z’ye Bilgi Serisi - Hafıza Geliştirme Yöntemleri

A’dan Z’ye Bilgi Serisi - Hafıza Geliştirme Yöntemleri

Yazar : Mine Kalca

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Zihinsel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günlük hayatınızda hatırlama zorluğundan yakınıyor musunuz?
Tanıştığınız kişilerin adını birkaç dakika içinde unutuyor musunuz?
Telefon numaralarını ezberlemekte zorlanıyor musunuz?
Her gün içmeniz gereken ilacı alıp almadığınızdan emin olamıyor musunuz?
Etrafınızda bu sorunları yaşamayan insanlara gıptayla mı bakıyorsunuz?
Öğrenme zorluğu çeken bir öğrenci misiniz?
Başarıyı ulaşılmaz olarak mı görüyorsunuz?
Sakın hiç kimse kendisini yetersiz veya daha az zeki olarak görmesin. Çünkü çabuk öğrenen, hatırlama zorluğu çekmeyen insanların diğer insanlardan tek farkı dikkatlerini daha fazla yoğunlaştırabilmeleridir. Her insan bu potansiyele sahiptir ve bu kitapta tarif edilen teknikleri uygulayarak kısa sürede hafızasını geliştirme imkanına kavuşacaktır.
Elinizdeki bu kitap sahip olduğunuz potansiyeli kısa sürede ortaya çıkarıp geliştirmenize yardımcı olacak ve hafızanızı geliştirme hızınıza kendiniz bile şaşıracaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963