scorecardresearch.com 18.Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası ve Tüm Zihinsel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
18.Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası

18.Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : AKIL OYUNLARI KİTAPLIĞI

Tür : Zihinsel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sadece sınırlı sayıda basılan bu kitap, 2008 yılında “Hangi ülke 18. Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonasını düzenlesin?” sorulu oylamanın son aşamasında,Türkiye’nin Sırbistan’dan 12 oy fazla alarak ev sahibi ülke unvanına erişmesiyle ortaya çıkmıştır.
2009 yılının Kasım ayında Antalya’da gerçekleştirilen 18. Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası, birçok otoritenin de belirttiği gibi şu zamana kadar yapılmış olanların en iyilerindendir. İşte bu kitap, Şampiyona’da yarışmacıların karşısına çıkmış tüm soruları içerdiği gibi, kuşe kâğıda basılan ilk 32 sayfasında katılan ülkelerin takım fotoğraflarını; Şampiyona esnasında yakalanan ilginç anları; “Onsekizinci Şapka” başlığıyla Şampiyona yazısını ve herhangi birine Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası hakkında bilgi verecek sayfaları içerir.
Aslında kitap, bir hatıra kitabı olarak da düşünülebilir. Katılanların, organizatörlerin isim isim yer alması, fotoğraflarına yer verilmesi; birinci bölümden finallere kadar tüm soruların, orijinal görünümleri korunarak sayfalara aktarılması, dahası her bölüm için o bölümdeki en iyi yarışmacıların bölüm kapağının yer aldığı sayfada gösterilmesi; finallerde kimlerin karşılaştığının, kimin bir üst tura çıktığının tablolarla anlatılması ve tabii ki bütün soruların çözümlerini içeren çözüm sayfalarının yer alması… Bütün bunlara sahip olan 18. Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası kitabı, Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı ve akıl oyunları camiasınca unutulmaz olarak nitelenen bir şampiyonayı tekrar tekrar hatırlattığı için, güzide bir hatıra kitabıdır. Tabii ki soruları çözmek isteyenler için de, en iyilerle kendilerini karşılaştırmaları açısından, eşsiz bir kaynaktır.
12+90 yaş için uygundur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963