scorecardresearch.com Yaşamın Hammaddesi Zaman ve Tüm Zaman Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yaşamın Hammaddesi Zaman

Yaşamın Hammaddesi Zaman

Yazar : Stefan Klein

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : AYLAK KİTAP

Tür : Zaman Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Bu kitabı okumanın tam zaman''ıdır." Stern

Zaman nedir? Zamanı nasıl yaşarız? Zamanı nasıl kullanırız? Einstein zamanın göreli olduğunu anlamıştı. Şimdi beyin araştırmacıları Einstein''ın devrimini tamamlıyorlar: İç zamanı keşfediyorlar.

Aşk ve mutluluk dolu anlar neden kısa ve geçici görünürler bize? Sabırsız olduğumuzda zaman neden geçmek bilmez? Gündelik hayatımızın telaşı içinde zamanı nasıl daha bilinçli kullanabiliriz? Bestseller yazarı Stefan Klein, yaşamı oluşturan anların yalnızca farkına varmakla kalmayıp, tadını da çıkarmayı nasıl öğrenebileceğimizi gösteriyor. Bilincimizin içinde sıradışı bir gezintiye çıkartıyor bizi.

"Klein, konuya dair kapsamlı ve zor bir literatürü bu kitapta o kadar somut, okunabilir ve eğlendirici bir biçimde biraraya getirmiş ki, en büyük iltifatları hak ediyor. Kitabı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız." Zeit Wissen

"Klein''ın kitabı bir polisiye roman kadar çekici. Sıkıcı bir tavsiye kitabı değil, mükemmel bir el kitabı." Saarlandischer RundfunkEinstein’ın “görelilik” kuramı zaman algımızı tamamıyla değiştirmiştir. Hep söylenir ya, canımız sıkkınken vakit geçmek bilmez ama keyifli olduğumuz anlarda vaktin ne kadar hızlı geçtiğini bilemeyiz diye. İşte bunu Einstein’a borçluyuz. Peki her şey bu kadar basit mi? Sadece psikolojik durumumuz mu etkiler zaman algımızı? O zaman kolumuzdaki saatlere ne diye para veriyoruz. Oysa zifiri karanlık bir mağarada uzun süre kalan kimi bilim adamları 110 gün sonra dünyaya döndüklerinde kendi takvimlerinin 20 gün geride kaldığını görmüşler… Bu sayede ispatlanmış ki, beyin saati ile biyolojik saat tamamen birbirinden farklı şeyler. Stefan Klein, Zaman isimli kitabında “yaşamın hammaddesi”ni ve onu nasıl kullanacağımıza dair detaylı önemli bir çalışmaya imza atıyor. Felsefi olarak ne olduğundan biyolojik olarak ne olduğuna, metropolde hızlı akan zamanın taşrada neden yavaşladığına, bireyden topluma nasıl farklılık gösterdiğini anlatıyor. Öyle kişisel gelişim kitaplarındaki gibi, zamanın kıymetini bilin diye akıl vermiyor Klein. Zaman’ın her yönüyle ne olduğunu ve onu nasıl değerlendireceğimizi, sorular ve açıklamalarıyla ele alıyor. Zaman algınızı yeniden değerlendirmenizi sağlayacak bir kitap.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963