scorecardresearch.com Hayat Çalışmak Değildir! Çalışmak Hayat Değildir! ve Tüm Zaman Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hayat Çalışmak Değildir! Çalışmak Hayat Değildir!

Hayat Çalışmak Değildir! Çalışmak Hayat Değildir!

Yazar : Robert K. Johnston

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Zaman Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sevdiklerinizle en son ne zaman bir akşam ye-meği yediğinizi hatırlıyor musunuz? Peki en son ne zaman bir deniz kenarına gidip, hiçbir şey düşünmeden saatlerce bir bankta oturdunuz? Teknoloji çılgınlığının yaşandığı şu günlerde han-gimiz cep telefonunu kapatıp, o günü sadece kendine ayırdı?
Muhtemelen bu sorular aklınıza geldiğinde ken-dinizi biraz rahatsız, çokça kenara sıkışmış his-sedeceksiniz. Ancak bu rahatsızlık size, geçip gitmekte olan zamanı geri getirmeyecek.
Eğer siz de çalışma saatlerinizi uzun tutup ha-yattan zevk almaya, yaşamaya daha az zaman ayırıyorsanız, bu kitap size yardımcı olacak. Baş-langıçta çılgınlık gibi gözükebilecek bazı fikirler, bu kitaptaki öğütler sayesinde çalışma ve din-lenme arasında iyi bir denge oluşturmanızı, ha-yata daha çok vakit ayırabilmenizi sağlayacak.

“Çalışmak bizler için o kadar önemli bir hale geldi ki, onu hayatın ta kendisi sanmaya başladık; hâlbuki esas olan hayatımızdaki dengeyi koruma-mızdır. Bu mantıklı ve hare-kete geçiren düşünce hepimizin ihtiyacı ol-duğu şeydir kuşkusuz.”
Sersigo Zyman
Z-Marketing kurucusu,
Coca Cola eski pazarlama departmanı şefi ve yazar.

“Çalışan insanlar için çok önemli bir eser... Bize faydası dokunacak özgür ve özel mesajlar veren başarılı bir kaynak...”
Levid B.Smedes,
“Forget ve Forgive” kitabının yazarı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963