scorecardresearch.com Derin Devletin Rengi Yeşil ve Tüm Yönetim / Devlet Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Derin Devletin Rengi Yeşil

Derin Devletin Rengi Yeşil

Yazar : Aytekin Gezici

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Yönetim / Devlet Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım hakkında bilinen her şey, gerçeği perdeleyen koca bir rivayet gibi duruyor. Yeşil bir illüzyon mu, sır dolu bir hile mi, yaklaştıkça gözden kaybolan bir komplonun ürünümü? Bilinmiyor. Ama bu gizemli adam, derin sırları ile daha çok konuşulacak gibi gözüküyor. Kimbilir belki de Yeşil, yıllardır dikkatlerini kendisine çevrilmesiyle, dikkatten kaçırılmak istenenler için bir kamuflaj görevi üstlenmişti. Peki kimdi bu Yeşil?

• Ortada birden çok ''Yeşil'' mi dolaşıyor?

• Mahmut Yıldırım (Yeşil) hala yaşıyor mu?

• Susurluk çetesiyle neden çatıştı?

• MİT''te hangi görevlerde bulundu?

• Abdullah Çatlı ile ters düştü mü?

• Alparslan Türkeş ona neden ''Deli Oğlan'' dedi?

• Devlet adına ne tür gizli operasyonlara katıldı?

• Terörist Abdullah Öcalan’ı almak için Suriye’ye gitti mi?

•İnfaz edilen emekli binbaşı Cem Ersever ile Yeşil’in ilişkisi neydi ?

Bu sorular çözümsüz birer bilmece olarak yıllardır kamuoyunun belleğinde dolaşıyor. Devletin derinlerine inildikçe içinden çıkılmaz bir labirente dönüşen tüm olgular ve soruların gerçek yüzü bu kitapla aydınlanıyor. Doğru ile yalanın saklambaç oynadığı, hakikatin en akla gelmedik köşelerde gizlendiği ''Yeşil fenomeni’ bu kitapta sizi bekliyor. En meşhur ve en derin ajanı daha yakından tanımak isteyenler ve ‘hiçbir şey gizli kalmamalı’ diyenler Derin Devletin Rengi Yeşil’i mutlaka okumalı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963