scorecardresearch.com DERİN DEVLET OLDU DEVLET ve Tüm Yönetim / Devlet Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
DERİN DEVLET OLDU DEVLET

DERİN DEVLET OLDU DEVLET

Yazar : Belma Akçura

Sayfa Sayısı : 520

Yayınevi : NEW AGE YAYINLARI

Tür : Yönetim / Devlet Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Derin devleti önce siyasiler anlattı:
Demirel: "Derin devlet oldu Devlet!..." dedi.
Ecevit, Kontrgerilla bir ''var'' bir ''yok'' dedi.
Evren: "Gayri resmi buluşan olmuştur." dedi.
Erbakan: "Cinayetler Öhd''nin marifeti." dedi.

Derin devlet üç kez elimizde patladı.
İlk susurluk kazasıyla ortaya çıktı; siyasi irade gösterilmediği için, yargılamayı etkiledikleri için, askere dokunamadıkları için, bu yoluna devam ettiler...

İkincisi; Şemdinli''de bir kitapçıda atılan bomba ile patlak verdi. Bu olay Susurluk ile inanılmaz benzerlikler gösterdiği halde o nasıl güç ise siyasi iradenin olmadığı dava olarak sonuçsuz bırakıldı.

Üçüncü olarak da Ümraniye''de ele geçirilen bombalarla ortaya çıktı. Yeniden yapılanmış, yeniden stratejilerini ve aktörlerini ve de hedeflerini belirtmiş, Ergenekon adı altında karşımıza çıktı.
Belma Akçura''nın "Derin Devlet Oldu Devlet" kitabı genişletilmiş yeni baskısıyla New Age''de okurlarıyla buluşuyor.

Yeni baskıda Şemdinli, Danıştay saldırısı, Hrant Dink cinayeti, Malatya''da misyonerlere yönelik ve Ergenekon davasının bütün ayrıntılarını bu kitapta bulacaksınız.

Kitapta Veli Küçük ile başlayan Tuncay Güney''e kadar uzanan Derin Devletin sahnesinde kimlerin nasıl ve ne şekilde rol aldığı gözler önüne seriliyor. Ayrıca Ergenekon''da yargılanan sanıkların kimler olduğu ve gerçekte Ergenekon''un ne tür bir örgütlenme olduğunu anlatıyor.

Gazeteci-Yazar Belma Akçura''nın akıcı üslubuyla aktardığı bilgileri şaşırarak okuyacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963