scorecardresearch.com Formül YGS Matematik-1 Soru Bankası ve Tüm Ygs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Formül YGS Matematik-1 Soru Bankası

Formül YGS Matematik-1 Soru Bankası

Sayfa Sayısı : 370

Yayınevi : FORMÜL YAYINLARI

Tür : Ygs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Son dönem Türk şiirinde, kendine has bir “şiir dili” kurma yolunda büyük mesafeler kat eden Ali Osman Dönmez, bu kitabında, artık “sesini” bulmuş bir şair olarak karşımıza çıkıyor. Saf şiirin peşinde büyük hamleler olarak değerlendirebileceğimiz şiirleri, bir yandan güçlü bir gelenek üzerine yükselirken bir yandan şiirin her şeyden önce bir dil sanatı olduğu idrakini okuyucusuna sezdiriyor. Ebruli Düşler Albümü, gelenekle hem hesaplaşan hem onu yeniden üreten hem de zaman zaman ondan koparak karşısından bir konum alan estetik arka planı, şiir dili ve anlam katmanlarıyla, okuyucusunu sahih şiir dünyasına çağırıyor. Dilin kullanımındaki başarı ise bu çağrıyı estetik ve edebi bir zeminle çekiyor. Şair, zaman-insan-hayat-varlık ekseninde kurduğu şiirinde, şiirin sesle başlayıp anlamla devam eden bir dünyada var olabileceğini gösteriyor. Okuyucu bu kitapta, güçlü Türk şiir geleneği içerisinde kendi sesini ve kendi şiir dilini kurabilmiş hakiki şiir örnekleriyle

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963