scorecardresearch.com Bilfen Ygs Türkçe Soru Bankası ve Tüm Ygs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilfen Ygs Türkçe Soru Bankası

Bilfen Ygs Türkçe Soru Bankası

Yazar : Oya Handan Ece

Sayfa Sayısı : 250

Yayınevi : BİLFEN YAYINCILIK

Tür : Ygs

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


·         Bilfen YGS TÜRKÇE Soru Bankası’nda ünitelerin ön kısmına konulan konu özetleri ile unutulan temel kavramlara ulaşılması amaçlanmıştır.
·         Bilfen YGS TÜRKÇE Soru Bankası her seviyede öğrencinin çözebileceği şekilde kolaydan zora doğru hazırlanmıştır.
·         Bilfen YGS TÜRKÇE Soru Bankası’nda test çözme yeteneğini geliştirecek, öğrenciyi üst seviyeye doğru zorlayacak sorulara yer verilmiştir.
·         Bilfen YGS TÜRKÇE Soru Bankası MEB’nın müfredatına ve ÖSYM''nin soru formatına uygun olarak hazırlanmıştır.
·         Bilfen YGS TÜRKÇE Soru Bankası’nda olayların daha iyi görülüp görsel olarak canlandırılması, kavramanın ve öğrenmenin kolaylaştırılması için grafikler ve şekiller farklı bir tarzda sunulmuştur.
·         Bilfen YGS TÜRKÇE Soru Bankası’nda güncel hayatta karşılaşılan örneklerle ilgili sorulara yer verilmiştir.
Bilfen YGS TÜRKÇE Soru Bankası’nda 223 testte 2943 soru, 2 YGS 3 LYS denemesinde 116 soru olmak üzere toplam 3059 soru bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963