scorecardresearch.com Bilfen Lys Fizik Soru Bankası ve Tüm Ygs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilfen Lys  Fizik Soru Bankası

Bilfen Lys Fizik Soru Bankası

Yazar : Turgay Kaan Nalbantoğlu

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : BİLFEN YAYINCILIK

Tür : Ygs

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


·         Bilfen YGS Fizik ve LYS Fizik Soru Bankalarında her ünite alt bölümlerine ayrılmuş bu bölümlerle ilgili testler verilmiştir.
·         Bilfen YGS Fizik ve LYS Fizik Soru Bankalarında ünitelerin baş kısmına koyulan konu özetleri ile unutulan temel kavramlara ulaşılması amaçlanmıştır.
·         Her bölümün sonunda konunun tamamını kapsayan tekrar testleri bulunmaktadır.
·         Bilfen YGS Fizik ve LYS Fizik Soru Bankaları her seviyedeki öğrencinin çözebileceği şekilde kolaydan zora doğru hazırlanmıştır.
·         Bilfen YGS Fizik ve LYS Fizik Soru Bankalarında test çözme yeteneğini geliştirecek, öğrenciyi üst seviyeye doğru zorlayacak sorulara yer verilmiştir.
·         Bilfen YGS Fizik ve LYS Fizik Soru Bankaları MEB’nın yeni müfredatına ve ÖSYM’nin soru formatına uygun olarak düzenlenmiştir.
·         Bilfen YGS Fizik ve LYS Fizik Soru Bankalarında olayların daha iyi görülüp görsel olarak canlandırılması, kavramanın ve öğrenmenin kolaylaştırılması için grafikler ve şekiller farklı bir tarzda sunulmuştur.
·         Bilfen YGS Soru Bankasında 92 testte 1104 soru, 10 YGS denemesinde 140 soru olmak üzere toplam 1244 soru bulunmaktadır.
·         Bilfen LYS Fizik Soru Bankasında 162 testte 1944 soru, 10 LYS denemesinde 300 soru olmak üzere toplam 2244 soru bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963