scorecardresearch.com Atlas Ygs Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası ve Tüm Ygs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atlas Ygs Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası

Atlas Ygs Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası

Yazar : .

Sayfa Sayısı : 496

Yayınevi : ATLAS YAYINCILIK

Tür : Ygs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki kitap size geometrinin kapılarını ardına kadar açacak ve sizi yıllardır tedirgin eden dünyasına kolaylıkla çekecektir.

Hayatımızın önemli bir dönüm noktası olan bu sınava hazırlanırken öğrencilerimizin kendilerine çok iyi bir rehber kitap seçmeleri gerektiği düşünüldüğünden elinizdeki bu kitap uzman kişilerce kaleme alınmıştır. Sınava hazırlanan siz kıymetli öğrencilerimiz için, her konuda gereken soru ve bilgi ihtiyacını karşılayacak niteliktedir.

?İÇİNDEKİLER:

1. Temel Kavramlar ve Doğruda Açılar

KonuTesti

2. Üçgenlerve Üçgende Açılar

KonuTesti

3. Üçgende Açı Kenar Bağıntıları

KonuTesti

4. Özel Oçgenler

KonuTesti

5. Üçgende Alan

KonuTesti

6. Üçgende Açıortay Bağıntıları

KonuTesti

7. Üçgende Kenarortay Bağıntıları

KonuTesti

8. Üçgende Benzerlik
Konu Testi

9. Çokgenler

KonuTesti

10. Genel Dörtgenler ve Deltoid

KonuTesti

11. Paralelkenar ve Eşkenar Dörtgen

KonuTesti

12. Dikdörtgen ve Kare


KonuTesti

13. Yamuk

KonuTesti

14. Çemberde Açılar15. Çemberde Uzunluk

KonuTesti

16. Dairede Çevre ve Alan

KonuTesti

CEVAP ANAHTARLARI

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963