scorecardresearch.com Atlas Ygs Fizik Konu Anlatımlı Soru Bankası ve Tüm Ygs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atlas Ygs Fizik Konu Anlatımlı Soru Bankası

Atlas Ygs Fizik Konu Anlatımlı Soru Bankası

Yazar : Mahmut Yelimlibağ

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : ATLAS YAYINCILIK

Tür : Ygs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitabın yazılış amacı siz değerli öğrencilerimizi YGS Fizik dersinin aydınlık dünyasıyla buluşturmaktır. Bu kitapta siz öğrencilermiz için, her konuda gereken soru ve bilgi ihtiyacını karşılamayı, düzenli ve planlı ders çalışma ve ödev yapma alışkanlığını kazandırmayı sizleri sıkıcı bir çalışma ortamından kurtarmayı, Fiziği sorun olan bir ders olmaktan çıkarıp zevkli bir ders haline getirmeyi planladık.İÇİNDEKİLER

1. Vektörler ve Kuvvetler


Konu Testi
2. Moment ve Denge

Konu Testi

3 . Kütle-Ağırhk Merkezi

Konu Testi

4. Basit Makineler


Konu Testi

5. Sıvılann Kaldırma Kuvveti

Konu Testi

6. Basınç

Konu Testi

7. Isı - Sıcaklık - Genleşme

Konu Testi
8. Gölge

Konu Testi

9. Aynalar

Konu Testi

10. Kırılma

Konu Testi

11. Prizma ve Renk Aydınlanma

Konu Testi

12. Işığın Kınlması

Konu Testi

13. Iş - Güç - Enerji

Konu Testi

14. Elektrostatlk

Konu Testi

15. Elektrik Akımı ve Lambalar

Konu Testi

16. Mıknatıs ve Transformatörler

Konu Testi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963