scorecardresearch.com Belediye Sorunları Rehberi - İl Özel İdare Bölümü İlaveli ve Tüm Yerel Yönetimler Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Belediye Sorunları Rehberi - İl Özel İdare Bölümü İlaveli

Belediye Sorunları Rehberi - İl Özel İdare Bölümü İlaveli

Yazar : Sadettin Doğanyiğit

Sayfa Sayısı : 880

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Yerel Yönetimler Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

- Avukatların Vekalet ücretindeki Ölçü Ne olmalıdır? - Banka Şubesi İşyeri Açma İzin Harcına Tabi midir? - Belediye Başkanı İhalesiz Dükkân Kiralayabilir mi? - Belediye Başkanına Harcırah Yerine Yaptığı Gerçek Giderler Ödenebilir mi? - Belediye Gelir İşlemlerinin Hizmet Alımı Şeklinde İhalesi Mümkün müdür? - Belediye Hizmet Alanı Olarak Kamulaştırılan Taşınmazın Ticari Faaliyet İçin Kullanılması Mümkün müdür? - Belediye Otobüslerinin Haczi Mümkün müdür? - Belediyece Kiralanan Arsalar İçin Ödenen Kira Bedellerinden Gelir Vergisi Tevkifatı Yapılacak mıdır? - Belediyedeki Müdür ve Teknik Elemanlara Cep Telefonu Tahsis Edilebilir mi? - Belediyeler Mezarlıkların Kullanım Hakkını Şahıslara Devredebilir mi? - Belediyeler Müslüman Olmayanlar İçin Mezarlık Yapmak Zorunda mıdır? - Belediyelerde Kat Karşılığı İnşaat İşleri Nasıl Yapılır? - Belediyenin Elektrik Tüketim Vergisi Alacağının Haczi Mümkün müdür? - Belediyenin Otel ve Lokanta Geliri Kurumlar Vergisine Tabi midir? - Belediyenin Özel Mülkiyetindeki Yer İşgal Harcına Konu Olabilir mi? - Belediyenin Su Gelirlerinin Haczi Mümkün müdür? - Belediyeye Ait Taşınmaz Malın Satış Yetkisi Kime Aittir? - Bölüştürmeye Karar Vermek İçin Belediye Encümen Kararı Gerekir mi? - Caddelere Gelişigüzel El İlanı Atanlara Para Cezası Verilebilir mi? - Defile Gösterileri Eğlence Vergisine Tabi midir? - Derneğin Veya Camiinin Mezarlığı Olabilir mi? - Doğalgaz Abonelerinden Bağlantı Ücreti Alınabilir mi? Doğru ve etkin bir yönetim anlayışla 5 yıllık süre için yola çıkan Yerel Yöneticilerimiz zaman içinde farklı konularda yüzlerce sorunla karşılaşmaktadırlar. Borç yönetimi, personel hukuku, iş ve işçi mevzuatı, ihale ve imar hukuku, mali yönetim, ruhsatlandırma işleri, vergi mevzuatı, mali sorumluluk, muhasebe işlemleri, ihale ve sözleşme hukuku gibi birçok konuya bu kısa zamanda çözüm üretmek zorundadırlar. Yerel Yöneticiler, tüm bu konulara doğru çözümler üretememeleri halinde ciddi hukuki sorunlar ve başarısızlıklarla yüz yüze kaldıklarını görmekteyiz. Belediyelerimizin çözüm ihtiyacını karşılayan bu rehber kitapta; öncelikle yerel yönetimlerin karşılaştıklara sorunlar analiz edilmiş, ardından çözüm önerisi sunulmuş ve konu ile ilgili yargı kararları eklenmiştir. Özellikle Sayıştay, Danıştay ve Yargıtay kararları itina ile seçilmiş gerekçeli ve özetli olarak yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963