scorecardresearch.com HTML & XML YENİ BAŞLIYANLAR İÇİN ve Tüm Yeni Başlayanlar İçin Kitapları Radikal Kitap'ta!
HTML & XML YENİ BAŞLIYANLAR İÇİN

HTML & XML YENİ BAŞLIYANLAR İÇİN

Yazar : MICHAEL MORRISON

Sayfa Sayısı : 384

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Yeni Başlayanlar İçin

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Yeni Başlayanlar İçin HTML ve XML, adından da anlaşıldığı gibi temel Web geliştirme dilleri olan HTML ve XML Web dillerini hızla ve kolay yoldan kendi başınıza öğrenmenizi sağlayan bir kaynak kitaptır. Gündelik dilde yazılmış bu kılavuz, Web sayfaları oluşturmayı ve Web verilerini alıp vermeyi esrarengiz bir iş olmaktan çıkarmak için yaparak öğrenme yaklaşımını kullanır.
 • Yeni Başlayanlar İçin HTML ve XML ile ilk Web sayfalarınızı oluşturup yayımlayarak HTML etiketlerini kullanmada ilk deneyiminizi kazanırsınız. Bu kitapla, göz alıcı efektler, çoklu ortam, stiller, etkileşimli devingen öğeler ve çok daha fazlasını ekleyerek Web sayfalarınızı canlandırmayı öğrenir, XML’i ve diğer yeni Web dillerini kullanarak Web üzerinden her tür veriyi alıp vermek için kolay yolları keşfedersiniz.
 • Yeni Başlayanlar İçin HTML ve XML, HTML’in temellerinde uzmanlaşıp ileri düzey Web sayfası geliştirmeye geçebileceğiniz bir kaynak kitaptır. Hedef kitlesi Web sayfası geliştirmek isteyen herkes olan, 360 sayfalık bu kitapla, Web sitenizin ziyaretçilerini şaşırtan sayfalar kodlamayı hemen öğreneceksiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963