scorecardresearch.com Büyük Yazım Kılavuzu ve Tüm Yazım ve İmla Kılavuzları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Büyük Yazım Kılavuzu

Büyük Yazım Kılavuzu

Yazar : Nijat Özön

Sayfa Sayısı : 570

Yayınevi : KABALCI YAYINLARI

Tür : Yazım ve İmla Kılavuzları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Büyük Yazım Kılavuzu, 19.000''den çok madde başı ve 150.000''den çok sözcükle bugüne dek yayımlanan en kapsamlı yazım kılavuzudur. Ayrıca yazım kuralları özel bir bölümde açık ve bol örneklerle, ayrıntılı bir biçimde anlatılmıştır. Böylece yazım kurallarını ezberlemeye gerek duynmaksızın , yazım güçlüklerini hemen çözme kolaylığı sağlanmaktadır. Son yıllarda, özellikle eski ve yeni Türk Dil Kurumu''nun birbiriyle gelişen farklı kılavuzlar yayımlanmasıyla ortaya çıkan ve değişik yazım biçimlerine yol açan kargaşada okura yardımcı olmak üzere, eski TDK''nin Yazım Kılavuzu ile Türkçe Szölük''ündeki ve yeni TDK''nin İmla Kılavuzu''ndaki değişik yazım biçimleri BYK''de ilgili maddelerde belirtilmiştir. Böylelikle okur, bu değişik yazım biçimlerinin hepsini bir arada bulabilecekti. Büyük Yazım Kılavuzu, Türkçe yazan ve konuşan herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963