scorecardresearch.com Zeka Üzerine ve Tüm Yaratıcılık Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zeka Üzerine

Zeka Üzerine

Yazar : Jeff Hawkins

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Yaratıcılık

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ZEKA ÜZERİNE
Yapay Zekanın Muhteşem Öyküsü
İNSAN BEYNİNİN VE AKLININ NASIL ÇALIŞTIĞI İLE HARİKA FİKİRLER
“Bu kitabı okuyun. Diğer tüm kitapları yakın. Orijinal, karatıcı ve düşünceli, dünyanın en ünlü düşünürlerinden biri tarafından yazılmış. Jeff Hawkins zeka ve zeki makinelerin başarısı üzerine tüm düşünceleri değiştirecek.”
––John, Derr, Kleiner Perkins Caufield & Byers
Dönüm noktası olacak bir kitap. ‘Zeka Üzerine’, insan beyinini işleyişi hakkında uzun süredir beklenen ‘yüce genel teori’nin ne olabileceği ile ilgili ilk net
açıklamadır. Yapıt, anlayış ve bilgelik ile yüklü, beynin temel prensipleri üzerine inanılmaz derecede akıcı yazılmış bir kitaptır.”
––Mike Merzenich, Nörobilim Profesörü, California Üniversitesi
“Parlak ve şaşırtıcı derecede açık. Yapıt, nörobilim, psikoloji ve yapay zeka üzerine yazılmış en önemli kitaptır.”
––Malcolm Young, Biyoloji Profesörü ve Dekan, Newcastle Üniversitesi
“Olağanüstü bir fikirler sentezi. Bunun nörobilim ve nörobilimciler üzerinde büyük bir etki yaratacağını tahmi ediyorum.”
––Mirganka Sur, Nörobilim Profesörü, Massachusetts Institute of Technology
“Beynin nasıl çalıştığına dair parlak bir tanıtım ve yaratıcı bir varsayım.”
––Patrick McGovern, Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı, IDG
“Beynin ve aklın aslında nasıl çalıştığı ile ilgili kışkırtıcı fikirler.”
––Scientific American Mind
“Jeff Hawkins’in kitabının etkisi büyük olacak; herkes bu kitabı okumalı. Tıpkı Erwin Schrödinger’in 1943 tarihli ‘What is Life’ klasiğindeki, o dönem biyolojisi için büyük bir sorun olan moleküllerin genetic bilgileri nasıl içinde sakladığını anlatışı gibi, ‘Zeka Üzerine’ kitabı da beyni anlamak için gerekli dayanak noktalarını gözler önüne seriyor.”
––James D. Watson, Rektör, 1962 Nobel Fizyoloji Ödülü Sahibi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963