scorecardresearch.com The Özal - Bir Davanın Öyküsü ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
The Özal - Bir Davanın Öyküsü

The Özal - Bir Davanın Öyküsü

Yazar : Mehmet Ali Birand

Sayfa Sayısı : 579

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • 12 Eylül Askeri Darbesi ni önceden Özal a duyuran MHP li kimdi?.. 12 Eylül gecesi Özalların evinde neler oldu?..
  Parti kurma fikri Özal ın kafasında ne zaman oluştu?.. ANAP ın ilk amblemi neydi?..
  Özal ANAP ı kurarken Süleyman Demirel den kimleri ödünç istedi?.. Demirel ne yanıt verdi?..
  Özal, şahsını hedef alan suikast girişiminin arkasındakileri ortaya çıkarmak için İsviçre ye kimi gönderdi?.. Kimler, hangi tutuklunun serbest bırakılması karşılığında, nasıl bir kaset vereceklerdi?..
  Özal a karşı bir değil iki suikast düzenlendi. Antalya daki suikastı önleyen iki bakan ilk işadamı kimlerdi?.. Bu suikast girişimi neden sır olarak saklandı?..
  Irak ın Kuveyt i işgal edeceğini CIA ve MİT ten önce Özal a bildiren işadamı kimdi?..
  Eşi Semra Özal dan boşanmasını Özal dan kimler, neden isterdi?.. Semra Özal hangi olay nedeniyle Turgut Özal dan boşanmak istedi?..
  Özal, Avrupa Birliği ne başvuran dönemin bakanı Ali Bozer in kulağına ne fısıldadı?..
  Hangi liderin kardeşi, Özal ile Cem Karaca yı Almanya da gizlice buluşturdu?..
  Özal vefat etmeseydi neden cumhurbaşkanlığından ayrılacaktı?.. Ölümü kamuoyundan neden gizlendi?..
  ABD eski Başkanı Bush ilk kez Özal ı anlatıyor...
  Gazeteci Cengiz Çandar ın ağzından Özal - Talabani - Apo üçgeni...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963