scorecardresearch.com Sivas Kampı (27 Mayıs'ın Öteki Yüzü) ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sivas Kampı (27 Mayıs'ın Öteki Yüzü)

Sivas Kampı (27 Mayıs'ın Öteki Yüzü)

Yazar : Nevzat Çiçek

Sayfa Sayısı : 270

Yayınevi : LAGİN YAYINLARI

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


AK Parti Adana milletvekili olan Dengir Mir Mehmet Fırat''ın dedesi Zeynel Turan, Cem Vakfı Başkanı İzzetin Doğan''ın babası Hasan Hüseyin Doğan, Sedat Bucak''ın babası Hakkı Bucak, HAKPAR eski Genel Başkanı Sertaç Bucak''ın babası ve Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi kurucu başkanı Faik Bucak ve diğer Bucak''lar, Şeyh Said''in çocukları Şeyh Ali Rıza ve Şeyh Selahaddin Fırat, Van''dan Kinyas Kartal ve Kartal ailesinin diğer fertleri, Hakkâri''den Ertuşlar, Ağrı''dan Öztürkler, Diyarbakır''dan Abdiirrezak ve Said Ensarioğlu başta olmak üzere diğer aile fertleri, Elazığ''dan Septioğulları, Erzurum''dan Mehmet Kırkıncı Hoca, Diyarbakır''dan Mehmet Kayalar, Bayburt''tan Demokrat Parti Yöneticisi olan BakiTuğ''un babası Necati Tuğ, Mardin''den Zeynel Abidin Erdemin amcası Bahattin Erdem ve avukat M. Necati Kerimoğlu, Ağrı /Tutak''tan Kazım Yıldırım, Malatya''dan Sait Çekmegil, Van CHP Milletvekili Tevfik Doğuışıker,Diyarbakır''dan Bozo Kemal Lakaplı Kemal Yıldırım, Batman''dan Sait Ramanlı, Kutbbettin Septioğlu, Zeynel Abidin İnan, Mustafa Işık, Rıfat Ökten, Cemil Küfrevi ve Turhan Bilgin gibi isimler... Sivas Kampı''na gönderilen 485 kişi arasında öne çıkan isimlerdi. Bu kişileri kampa gönderenler arasında da ŞanarYurdatapan''ın babası Daniyel Yurdatapan, Ragıp Gümüşpala ve Milli Birlik Komitesi''nin diğer üyeleri bulunuyordu. Bugün bile bir araya gelmesi mümkün olmayan bu insanların hepsinin ortak kaderi Sivas Kabakyazı 5. Er Eğitim Tugayı''ndaki Sivas Kampı oldu. Mfo''da yayımlandığı 2007''ye kadar tam 47 yıl boyunca bir sis perdesinin ardında kalan Sivas Kampı, şimdi çok daha zengin, çok daha öğretici bir içerikle kitap olarak karşımızda... Kitabın, ülkemizin olgunlaşmasında olumlu bir katkı yapması umuduyla... Alper Görmüş

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963