scorecardresearch.com Seyir Defteri 1919 Cd"li Kitap ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Seyir Defteri 1919 Cd"li Kitap

Seyir Defteri 1919 Cd"li Kitap

Yazar : Can Dündar

Sayfa Sayısı : 34

Yayınevi : MİLLİYET YAYINLARI

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • AD Kitapçılık - Milliyet Yayınları, Cumhuriyet''in 75. yıldönümünde, yakın tarihimize bir başka açıdan bakan ''''Gölgedekiler'''' belgeselini CD-ROM/kitap biçiminde okurlarına sunuyor. Tarih kitaplarında hep savaşların krallar, imparatorlar ve komutanlar tarafından kazanıldığı yazar. Oysa yenenler, yenilenler, ölenler veya yaralananlar ''''meçhul asker'''' ünvanı verilen yüz binlerdir. ''''Gölgedekiler'''' adını taşıyan belgesel dizi, tarihin ''''gölgede'''' kalmış ''''meçhul asker''''lerini sahneye çıkarıyor. Amacımız, tarihimizi ''''Gölgedekiler''''le ydınlatmak. Gölgedekiler''in dördüncü bölümü olan ''''Seyir Defteri 1919'''' belgeseli, Türk Ulusal Kurtuluş Savaşı için bir dönüm noktası sayılan bir tarihin, 19 Mayıs''ın, yani Mustafa Kemal''in Samsun''a çıkışının öncesinde ve yolculuk sırasında yaşanan olayların perde arkasını gözler önüne seriyor. AD Kitapçılık-Miliyet Yayınları, ''''Seyir Defteri 1919'''' adlı CD-ROM/Kitapla, kimilerinin ve harap bir taka dedikleri Bandırma''nın tarihe mal olan öyküsünü siz okurlarına sunuyor..
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963