scorecardresearch.com SEVR ANTLAŞMASININ TAM METNİ ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
SEVR ANTLAŞMASININ TAM METNİ

SEVR ANTLAŞMASININ TAM METNİ

Yazar : İBRAHİM SADİ ÖZTÜRK

Sayfa Sayısı : 374

Yayınevi : FARK YAYINLARI

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


* Hakkında Yüzlerce Kitap Yazılan Tarihi Belge..!* Dünü, Bugünü, Yarını Anlamak Adına..!* Paranoya Sandığımız Gerçekler..!* Türk Milleti''nin İdam Fermanı..!İstanbul’da ki yöneticiler; Sevr Antlaşması’nın onaylanmasını istemekle, ulusumuzun bağımsızlığının ortadan kalkacağının bilincinde değildirler.Mustafa Kemal ATATÜRK (1.TBMM’nin Gizli Oturum Tutanakları)Sevr, 600 Yıllık Osmanlı Devleti’nin tasfiye edilme projesidir. Türkiye Cumhuriyeti ise Sevr Antlaşması’nın yırtılarak çöpe atılmasını sağlayan ulusal kurtuluş savaşının bir sonucudur.Prof. Dr. Anıl ÇEÇENSevr, yüce bir ulusun tarih sayfalarından silinmek istenmesinin adıdır. Ulusal tarihimizin en acı ve ibret veren belgesidir.Sinan AYGÜN / (ATO Başkanı)Bir devletin yok edilmesi üzerine kurulan Sevr antlaşması; emperyalist çözümün politik dilini, duruş ve tutumunu anlamanın en çarpıcı misalidir... Bu antlaşmada Türkiye bir taraf değil, ganimetti. Prof. Dr. Nadim MACİTAydınların görevi Türk Milleti’ni aydınlatmaktır. Sevr Antlaşması’nın felsefesini, Lozan Barış Antlaşması’nın felsefesini bilmeyen bir aydın, Türk Milleti’nin aydını olamaz. Türk Milletini aydınlatamaz. Bu hususla asla unutulmamalıdır. Turgut ÖZBAY / Araştırmacı - Yazar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963