scorecardresearch.com Seni Çok Özledik Nutuk ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Seni Çok Özledik Nutuk

Seni Çok Özledik Nutuk

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : ASİL YAYIN DAĞITIM

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli öğrenciler,
Atatürkçülük söylemi ve eylemiyle bir bütündür. O’nun söylemlerinin birkez daha hatırlanması ve laik Cumhuriyetimizin temel niteliğini ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak ve kullamak hepimizin görevidir.
Bu kitap sizler için Türkiye Cumhuriyeti’nin neredenbaşlayıp nerelere geldiğini anlatan, hangi olumsuz şartlar ve engellerle karşılaşıldığını anlatan başyapıttır. Nutuk, bugünkü biçimiyle bütün olan metinlerden daha iyi anlayabilmeniz için önemli olaylar, kararlar sadeleştirilerek özet haline getirilmiştir. Günümüz Türkçesiye hazırlanmıştır. Nutuk’un tam metin olarak okunması gereken en önemli esreler arasında ilk sıralarda olduğunu siz gençlerimize hatırlatmak isterim. Geleceğimizin umutları ve teminatları olarak sizler bu Cumhuriyeti yaşatacak ve sahip çıkacak bireyler olarak vazifeden kaçınmayacağınıza yürekten eminim. Atatürk’ün çizmiş olduğu yoldan ilerlemeyi görev olarak
kabul etmiş Türk Gençliği’ne armağan edilen Nutuk
kitabı bir başucu eseri olarak kaynak ve referans
ışığınız olacaktır.
Öğrenim hayatınızda başarılar dilerim.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963