scorecardresearch.com Milattan Sonra Samsun ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Milattan Sonra Samsun

Milattan Sonra Samsun

Yazar : Ertuğrul Kapusuzoğlu

Sayfa Sayısı : 448

Yayınevi : MAVİ KUŞ YAYINEVİ

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çok önemli bir çalışma yaptım; fakat henüz kaynaklar tam olarak yayımlanmamıştı. Bir Atatürk enstitüsü bile yoktu. Yazarlar-araştırmacılar Atatürk ve Milli Mücadele dönemini yazmaya devam etmelidirler. Bu işi başarmış olduğuma inanmıyorum ve bu konuyu ileride kaleme alacak olan araştırmacının şansına gıpta ediyorum."
Şevket Süreyya Aydemir
(Tek Adam- 1. Kitap-Önsöz)
"Bir gün gelir de, Milli Mücadelemizin ilk günleri, hislerden arınmış, gerçek değeriyle yazılırsa, bu olay, Türkiye Cumhuriyetine imkân veren temellerden biri olarak anılacaktır."
Mithat Cemal Kutay
(Bilinmeyen Tarihimiz-III. Kitap-Önsöz)
"Bugünümüzü hazırlayan Türk İhtilali''nin, henüz ilmî ve tam bir tarihini yazamamış olmamız, en büyük kusurumuzdur."
Tevfik Bıyıkoğlu
(Atatürk Anadolu ''da-Önsöz)
"I. Meclise bir önerge verilmiştir. -Milli Mücadele Destanımız Yazılsın.- Yıl 1980. Bu önerge hâlâ işleme konmamıştır."
Dr. Selâhattin Tansel
(Mondros ''tan Mudanya ''ya Kadar. I. Cilt-Önsöz)
O günden bugüne Atatürk ve Milli Mücadele Destanımız ile ilgili on bini aşkm kitap yayımlanmıştır. Buna rağmen Milattan Sonra Samsun ''un bir ihtiyaç olduğunu ve bir gün mutlaka yazılması gerektiğini, Atatürk''ü bire bir tanıyan ve yazan araştırmacılar dile getirmişlerdir.
Milattan Sonra Samsun, onların da yazılmasını diledikleri ve bekledikleri bir başyapıttır. Türk-Tarihi ve Edebiyatına hayırlı uğurlu olsun.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963