scorecardresearch.com Kuşatma Altındaki Türkiye ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kuşatma Altındaki Türkiye

Kuşatma Altındaki Türkiye

Yazar : Barış Doster

Sayfa Sayısı : 246

Yayınevi : BİLGİ YAYINEVİ

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Cumhuriyetin temel değerlerine yönelik saldırılar, önüne geçilemeyen yolsuzluklar, eğitim ve sağlık başta olmak üzere çöken kamusal sistemler, sorunlara çözüm getirmesi beklenen siyasetteki kirlilik... Türkiye aynı zamanda, bağımsızlığının, bütünlüğünün ve egemenliğinin tartışıldığı bir süreçten de geçiyor. Kıbrıs''tan, Ege''den, Kuzey Irak''tan, Güneydoğu''dan Türkiye''ye bayrak gösteriliyor. Sözde Ermeni soykırımı iddiaları, Patrikhane''nin statüsü, Heybeliada Ruhban Okulu, azınlık vakıfları, anadilde yayın ve eğitim gibi başlıklar üzerinden Türkiye''nin ulusal direnci kırılmak isteniyor. Ve tüm bunlar olurken Türkiye, yoğun, hızlı ve yaygın bir insan kirlenmesine, özellikle de aydın kirlenmesine tanık oluyor. Elinizdeki bu kitap, ülkemizin gerçek aydınının, yiğit aydınının, Kuvayı Milliyeci aydınının, Attilâ İlhan''ın önerisi ve çabasıyla ortaya çıktı. Ve eğer bu çalışma, Gazi Mustafa Kemal''in ilke ve hedefleri doğrultusunda, bir kum tanesi, okyanustaki bir damla kadar katkı sağlarsa, amacına ulaşmış olacak.
Çığlığımızın çığ başlatması dileğiyle...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963