scorecardresearch.com Kafkaslarda Türk Katliamı ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kafkaslarda Türk Katliamı

Kafkaslarda Türk Katliamı

Yazar : Elçin Neciyev

Sayfa Sayısı : 184

Yayınevi : EMRE YAYINLARI

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Sinsi Planların Kurbanı Yapılmaya Çalışılan Bir Millet Ve Onun Parçalanmak İstenen Toprakları… Türklerin Ermeni Katliamı Hikayesini Çok Dinledik!.. Artık Ermenilerin Türk Katliamı Konuşulacak!.. Osmanlı İmparatorluğu''nun çöküş dönemi, uzak eyaletlerde yabancı etkisiyle ayaklanan halk ve ne olursa olsun Osmanlı''ya sadık kalan ve sadakati ölçüsünde ondan yardım bekleyen bir ulus. 31 Mart 1918 tarihinde bu yardıma en çok ihtiyaç duyan millet Azerilerdi. Fakat kimse onlara yardım edemedi… Sovyet Rusya, Osmanlı İmparatorluğu''nun yıkılma aşamasında göz koyduğu topraklara ulaşabilmek amacıyla Ermenileri silahlandırarak Taşnak birlikleri vasıtasıyla doğu halkları üzerinde baskı kurdu ve çoğu zaman soykırıma varan katliamlar gerçekleştirdi. Fakat hiçbiri 31 Mart Katliamı kadar acımasız değildi. 12 bin Azeri''nin öldürüldüğü olaya bütün dünya seyirci kaldı. Çökmekte olan Osmanlı Devleti ise olayları engelleyemedi. Kafkasları kan gölüne çeviren 31 Mart Katliamı''nın tanıklarla, belgelerle ve uzmanların yorumlarıyla anlatıldığı bu kitap tarih bilincine sahip olan herkesin kütüphanesinde bulunmalıdır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963