scorecardresearch.com Ermenilerin Türklere Yaptığı Zulüm Ve Vahşet ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ermenilerin Türklere Yaptığı Zulüm Ve Vahşet

Ermenilerin Türklere Yaptığı Zulüm Ve Vahşet

Yazar : Hayri Bildik, Ali Özoğlu

Sayfa Sayısı : 592

Yayınevi : TOPLUMSAL DÖNÜŞÜM YAYINLARI

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

ŞU BİZİM SOYKIRIM!
 • Birinci Dünya Savaşı 1918 yılında bitti ama Ermeni kini bitmedi. Dönemin ittihatçı önderlerinden Talat Paşa, Cemal Paşa, Sait Halim Paşa, Bahattin Şakir ve daha nicelerini birkaç yıl içerisinde çeşitli ülkelerde öldürdüler. Talat Paşa''nın katili Ermeni Taleyran Almanya''da yargılandı ve beraat ettirildi! Hadise basittir. Ermeni isyanları taa 1800''lü yıllarda başlamış, yurdun dört bir yanında Ermenilerle Türkler-Kürtler arasında büyük çatışmalar olmuş, bu isyanlar ve düşmanla işbirliği, İstiklâl Harbi süresinde de devam etmiştir. Sonraki yıllarda başımıza ASALA''yı musallat ettiler. 1973 yılından başlayarak 1994 yılına kadar tam 34 diplomatımızı dünyanın pek çok ülkesinde şehit ettiler. Bu pisliği de "onların yöntemiyle", yani "kana kan" uygulamasıyla ve ASALA''nın elebaşlarını yok ederek bazı isimsiz kahramanlar sayesinde durdurduk ama faturası pahalı oldu. Ermenilerin soykırım goygoyculuğu her yıl 24 Nisan öncesinde dünyanın pek çok ülkesinde hortlar. Buna karşın biz sensiz kalırız. Karşılıklı çatışmaların, vatana ihanetin faturasını görmeyenler, "Türkler bizi kesti, soykırım yaptı" diye bütün dünyada yaygara koparır. Ermeni anıtları dikilir, yaslar tutulur! Tamamen yalandır, saptırmacadır. Karşılıklı vuruşma olmuştur, iki tarafın da kaybı büyüktür. Sen hem ihanet edeceksin, yıllar boyunca bin tane isyan çıkaracaksın, Birinci Dünya Savaşı''nda düşmanla işbirliği yapıp kendi ordunu savaşta arkadan vuracaksın, hem de böyle ağlaşıp kendini açındıracaksın! Bu konuda sessiz kalmışız ve hep savunmadayız, Top Ermeniler ve onların işbirlikçilerinde, biz hep yediğimiz golleri sayıyoruz! Osmanlı arşivleri açık. Ortada Ermeni soykırımı falan yok. Sadece Ermeni cazgırlığı, tek taraflı Ermeni yalanlan var. Soykırım yapmak isteseydik, bugün dünyada herhalde pek az Ermeni kalırdı! Emin ÇÖLAŞAN
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963