scorecardresearch.com Darbenin Ellinci Yilinda Yassıada Ve Sonrası ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Darbenin Ellinci Yilinda Yassıada Ve Sonrası

Darbenin Ellinci Yilinda Yassıada Ve Sonrası

Yazar : Fevzi Erer

Sayfa Sayısı : 375

Yayınevi : 47 NUMARA YAYINLARI

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.Tekin Erer, (d. 1921 Artvin) - (ö. 1997 İstanbul), gazeteci, yazar, siyasetçi.
Artvin''de ilkokulu bitirdikten sonra ortaokulu Kars''ta, Liseyi İstanbul Haydarpaşa Lisesi''nde bitirdi. Liseden sonra İkinci Dünya Savaşı esnasında 3 yıl yedek subaylık yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi''nde öğretim gördü. İlk gazetecilik deneyimi 1937 yılında Vatan Gazetesinde gerçekleşti. Çeşitli gazetelerde muhabir, yazar ve yönetici olarak çalıştı. Günlük yazıları ile ünlenen Erer, 1960 darbesinden sonra Son Havadis gazetesinde "Günün Akisleri" köşesinde 27 Mayıs yönetimine karşı yazıları ile mesleğinin zirvesine ulaştı. O yıllarda hakkında açılan 50''ye yakın davada 100 yıldan fazla hapsi istendi. Ancak açılan davaların hepsinden beraat etti. 1965 yılında yapılan genel seçimlerde İstanbul''dan milletvekili seçildi. İki dönem Adalet Partisi üyesi olarak parlamentoda görev yaptı. Son Havadis''teki köşe yazarlığına 1990’ların ortasına kadar devam etti. Ömrüne 30''a yakın kitap, onbinin üzerinde köşe yazısı sığdırdı. 76 yaşında vefat eden Tekin Erer, Gazeteciler Cemiyeti''nin Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü''ne layık görülmüştür(1992).

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963