scorecardresearch.com Çanakkale Ve Gelibolu Destanı (kitap + Cd) ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çanakkale Ve Gelibolu Destanı (kitap + Cd)

Çanakkale Ve Gelibolu Destanı (kitap + Cd)

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Varlığı ile iftihar ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, zorlu bir sürecin sonunda kurulmuştur. Osmanlı Devleti’nin mirası üzerine yükselen cumhuriyetimizi kuran kadro, Birinci Dünya Savaşı’nda cepheden cepheye koşmuş, imparatorluğun en zorlu yıllarında acıları, felâketleri ve hüznü bir arada yaşamıştır. Bu mânâda Çanakkale Cephesi, en çetin savaşların ve kahramanlıkların yaşandığı bir yer olmuştur. Bundan dolayı Çanakkale Savaşı için, “Cumhuriyetimizin Önsözü” ifadesinin kullanılması yanlış değildir. Çanakkale’de hem komutanlarımız hem de kahramanlık destanının bir parçası olan Mehmetçiklerimiz unutulmayan fedakârlıklar sergilemişlerdir.

Vatanı ve kutsal saydığı değerleri için canını fedâ etmekten çekinmeyen bu ölümsüz kahramanlarımızın tanınması ve destansı mücadelelerinin neslimize anlatılması çok önemli bir vazifedir. Geleceğin Türkiye’sini kucaklayacak vatan evlâtlarımızın tarih şuuru kazanmış olarak yetişmeleri fevkalâde önemlidir. Onlara bu şuur ve karakteri kazandırma adına bütün imkânların seferber edilmesi hem ailelerin hem eğitim camiasının hem de idarecilerimizin en mühim vazifesidir. Çanakkale Savaşı’nda yaşanan hâdiseler, bu çerçevede çok zengin bir materyal olarak elimizde durmaktadır.

Çanakkale Zaferi, Müslüman milletimizin, iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesidir. Birlik ve beraberliğe olan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığı ülkemizde, hangi dünya görüşüne yakın olursak olalım ‘Çanakkale Şehitliği’ hepimizin kucaklaması gereken bir mekândır. ‘Çanakkale Destanı’ hepimizindir ve bu destanın aziz kahramanları da hepimizin ceddidir.

İşte bu duygularla hazırlanan elinizdeki çalışma, Çanakkale ruhunu yeniden yüreklere taşımak amacıyla, geçmişini tanıyarak bugünü tanımlamak isteyen tüm okurlar için…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963