scorecardresearch.com Atatürk'ün Bütün Eserleri Cilt: 24 (1930-1931) ve Tüm Yakın Türkiye Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atatürk'ün Bütün Eserleri Cilt: 24 (1930-1931)

Atatürk'ün Bütün Eserleri Cilt: 24 (1930-1931)

Yayınevi : Kaynak Yayınları

Tür : Yakın Türkiye Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


24. Cilt 1 Eylül 1930- 25 Ocak 1931 yılları arasında yazılmış belgeleri içeriyor:

• Tarih Kitapları İçin Taslak Metinler ve Düzeltmeler
Türk Tarihi’nin Ana Hatları, Türk Tarihi’nin Ana Hatları- Methal Kısmı ve dönemin liselerinde okutulacak olan Tarih I, II, III, IV kitapları için hazırlanmış, Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal’in kendi el yazısıyla taslak metinler ve düzeltmeler ilk kez bir arada. İlk insanlar, Mısır Medeniyeti, Atina Kolonileri, İlk Türk Devletleri, Hz. Muhammed ve İslam Dini...
• İnceleme Gezisi Raporları
1929 Dünya Ekonomik Buhranı’nın Türkiye’ye etkilerini araştırmak üzere, Anadolu’nun çeşitli illerine yapılan, yaklaşık 2 ay süren inceleme gezisinin I. Safhasına ait raporlar.
Arazi dağıtımı, toprak ekim meseleleri; vergiler, gümrükler; mübadiller meselesi; halkın, çiftçilerin, sanayici ve tüccarların şikâyetleri; mektep ihtiyacı ve ilköğretim hakkında yeni düzenlemeler...
• Ağrı’daki isyanın bastırılması.
• Amerikan Ticaret Müsteşarı Dr. Klein ile Görüşme
• Serbest Cumhuriyet Fırkası’nın Feshi Hakkında Konuşma
• Türk- Yunan İlişkileri Hakkında Görüşler
• Kubilay’ın Menemen’de Şehit Edilmesi Üzerine Ordu’ya Mesaj

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963