scorecardresearch.com VOCABULARY ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
VOCABULARY

VOCABULARY

Yazar : Ömer Faruk Cantekin

Sayfa Sayısı : 488

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Reading for VOCABULARY is designed for both self-study and in-class use. The book is highly recommended to those who want to increase their vocabulary for various purposes, for instance to prepare for examinations such as KPDS, ÜDS, YDS, and KPSS, as well as to college and university students and academics who would like to improve their vocabulary.
Reading for VOCABULARY, following a systematic approach to vocabulary development, is made up of 20 units, each of which includes a text selected from basic scientific fields of science and technology. Each unit is basically of ten sections.
Keywords: Each single unit starts with a presentation of vocabulary items in sentences, allowing the learner to sharpen his / her guessing skills by examining the examples in real contexts.
Definitions: What follows is to match the words examined with their definitions, so that the learner can be quite sure of what the words mean.
Practice: Next, the learner is invited to a controlled-practice fill-in task so as to start to use the words studied.
Scan: Then comes the questions for scanning to find certain piece of information in the text.
True-False & Sentence Completion: After reading the text, the learner is expected to answer smooth True-False and Sentence Completion types of exercises.
Up to this point, the rationale is to form a sound contextual ground for the learner to internalize the vocabulary items studied earlier.
Synonyms: Now it is the time for synonyms of the vocabulary items studied up here for the expansion of vocabulary.
Collocations: The following section focuses on the pragmatic aspects, presenting the collocations of some of the words studied in the unit.
Further Reading: Before the multiple-choice items, the learner is encouraged to visit certain websites for further reading by means of which he / she will have the opportunity to meet the words in similar contexts.
Multiple-choice: In half of the units, the learner is provided with reading comprehension exercises and all the units include 10-item multiple-choice questions.
We hope what we have aimed to achieve in writing such a book will come true, Reading for VOCABULARY helping you in you reading and vocabulary teaching & learning practices.


Reading for Vocabulary metinler aracılığı ile sözcük bilgisini geliştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir kitaptır. 20 üniteden oluşan Reading for Vocabulary formal metinlerde kullanılan sözcüklerden seçilmiş 1000''in üzerinde anahtar sözcüğü güncel konuları işleyen metinler aracılığıyla sunmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilen öğrenicilerin sözcük bilgilerini ileri düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilecek bir kaynaktır. Kitap, hem bireysel çalışmaya hem de ders ortamında işlenmeye uygun olarak düzenlenmiştir. Reading for Vocabulary, boşluk doldurma ve eşleştirme alıştırmaları, doğru-yanlış soruları ve açık uçlu soruların yanı sıra, çoktan seçmeli soruları da içermektedir. Bu anlamda, gerek İngilizce sözcük bilgisini artırmak isteyenlere gerekse KPDS,ÜDS,TOEFL, YDS, KPSS, FC vb. sınavlara hazırlanan adaylara hitap etmektedir. Kendine özgü bir sistematiğe sahip olan Reading for Vocabulary
öğrenicilere okudukları konulara ilişkin daha fazla okuma çalışması yapabilecekleri internet kaynaklarını da sunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963