scorecardresearch.com The Easy Way to Master English Grammar KPDS-ÜDS-YDS-KPSS ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
The Easy Way to Master English Grammar KPDS-ÜDS-YDS-KPSS

The Easy Way to Master English Grammar KPDS-ÜDS-YDS-KPSS

Yazar : Aydın Aslan

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : LİVA YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Arka Kapak Yazı:Bu çalışmada hedeflediğimiz, bu kadar yoğun bir sınav gündeminde okuyucularımızın işlerini kolaylaştırıp girmek istedikleri sınavda başarıda katkıda bulunmaktır.Bu yüzden, KPDS,ÜDS,YDS,KPSS vb. yabancı dil sınavlarından sorumlu tutulan okuyucularımızın gramer bilgilerini sağlıklı bir biçimde pekiştirerek okuyucularımıza sağlam bir altyapı hazırlamaktır.
Yabancı dil sınavlarının değiş(e)mez unsuru,gramerbölümüdür.Bu noktadan hareketle,tüm gramer bölümlerini kapsayan 50 test hazırlandı.Her konuyla ilgili testin sonunda açıklamalı cevap anahtarı verildi.Böylece,okuyucudan çözdükleri soruların cevaplarını ayrıntılı olarak görmeleri amaçlandı.Toplumumuzda yabancı dil sorularının genelde çok zor olduğu yönünde bir anlayış bulunmaktadır.Açıklamalı cevap anahtarının bu olumsuz anlayışı gidermede önemli bir rol oynayacağına inanmaktayız.
Çok zor gibi görünen soruların aslında ne kadar da kolay oldukları,testler çözüldükten sonra açıklamalı cevap anahtarı bölümünde rahatlıkla görülebilecektir.Bu süreç sonunda okuyucularımızın kendilerine olan özgüvenlerinin daha da artacağını ümit etmekteyiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963