scorecardresearch.com Proficiency Star Grammar & Tests ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Proficiency Star Grammar & Tests

Proficiency Star Grammar & Tests

Yazar : A. Nejat Alperen

Yayınevi : YK BASIN YAYIN DAĞITIM

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her yıl yapılan KPDS ve ÜDS sınavlarıyla sorular eklenen ve kalınlaşan, birbiriyle benzeşen kitaplardan farklı olarak bu çalışmaya başladım. Bu benim için eskimeyecek olan klasik bir proje oldu. Çünkü bu kitapta çıkmış sorulardan ziyade özgün sorular kullanmayı amaçladım. 2005 yılından bu yana yazdığım konu, soru ve sınav çalışmalarımı bir plan içersinde 2009 da ikinci baskıda bu kitapta toplamayı başardım. Böylece yazılmasını 6 yıldır tasarladığım ama 4 yıllık bir çalışma ve birikimin sonucu ortaya çıkan bir kitabı yayınlamış olmaktayım.

         Türkçe ve Ayrıntılı anlatımlı Sınav Grameri
         Tüm KPDS-ÜDS Soru Tipleri
         Özgün Sorular
         Graded Konu Testleri
         Konu Testlerinden önce verilen İngilizce Anlatımlı Kelime Listeleri
         İmportant Verbs-Important Adjectives- Important Adverbs
         Prepositions-İlgeçler :Detaylı örnekli anlatım
         Soru Çözme İpuçları ve Teknikleri
         Soru bankası
         Okuma Geliştirme Teknikleri
         Bireysel Çalışmaya Dönük kullanım
         Örnek Çözümlü Test Soruları
         Çözümlü Çıkmış Sınav Soru Örnekleri
         Cloze Testler
         Okuma Stratejileri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963