scorecardresearch.com Prepare For Kpds ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Prepare For Kpds

Prepare For Kpds

Yazar : Ayhan Sezer

Sayfa Sayısı : 448

Yayınevi : HACETTEPE-TAŞ KİTAPÇILIK

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu kitap Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecekleri en etkili şekilde hazırlamak amacıyla yazılmıştır. Sınava girecekler için gerekli bilgiler düzenli bir şekilde sunulmaktadır. Kitapta yer alan 10 özgün sınav, KPDS sınavına hazırlananlara yol gösterici olacaktır. Kitabın bölümleri şöyledir: Dilbilgisi Hazırlık:
 • 100''er soruluk 4 dilbilgisi sınavı. Bu dört sınav dilbilgisi bilginizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacaktır.Açıklamalı anahtar, dilbilgisi bilginizi pekiştirecek , eksikliklerinizi gidermeye yardımcı olacaktır.Yabancı dil sınavlarında dilbilgisi soruları belirli sayıda dilbilgisel özelliğin bilinip bilinmediğini ölçer. Bu amaçla onbinlerce soru hazırlamak mümkünse de gerçekte soru maddesi haline getirilen dilbilgisel özelliklerin sayısı kısıtlıdır. Düzenli bir çalışma ile dilbilgisi sorularının tümü kolayca yanıtlanabilir. Sözcük Dağarcığı:
 • 100''er soruluk 4 sözcük dağarcığı sınavı. Bu sınavlarda kullanımı yaygın sözcükler sergilenmektedir. Sınavlar İngilizce sözcük dağarcığı bilgilerinizi düzenli bir şekilde tekrar etmenizi sağlamayı amaçlamaktadır. Açıklamalı anahtar size kolaylık sağlayacaktır. 1001 Sözcük:
 • Sözcük dağarcığıyla ilgili sorularda sınava girenlerin işleri çok daha zordur. Pek çok sözcük vardır ve her sözcük değişik çevrelerde değişik anlamlarda kullanılabilir. Prepare for KPDS sözcük dağarcığıyla ilgili sorularda başarınızı büyük ölçüde arttırmak için 1001 sözcüklük bir sözlükçe sunmaktadır. Sunulan sözcükler, KPDS sınavlarında sorulma olasılığı yüksek sözcüklerden seçilmiştir. Ayrıca bu sözcükler için yakın anlamlı sözcüklerde verilerek kapsamlı bir sözcük dağarcığı oluşturulmaya çalışılmıştır. Functions and Notions:
 • KPDS''de yanıtlanması en zor olan sorular arsında 8. ve 9. bölük sorular (işlevsel - kavramsal ve iletişimsel) yer almaktadır. Prepare for KPDS işlevsel, kavramsal ve iletişimsel soruları daha kolay yanıtlayabilmeniz için bir de FUNCTIONS AND NOTIONS bölümü sunmaktadır. Bu bölümde işlev ve kavramlar alfabetik bir dizin içinde verilmektedir. Key Modules:
 • Prepare for KPDS, en çok soru maddesi olarak kullanılan sözdizimsel özellikleri KEY MODULES bölümünde özetler şeklinde sunmaktadır. KEY MODULES yoğun bir bilgi hazinesi şeklindedir. Bu bölümü hızlı ama dikkatli bir şekilde gözden geçirmeniz halinde kimi sözdizimsel soruların kolaylıkla yanıtlanabileceğini göreceksiniz. 10 Practice Tests:
 • Prepare for KPDS 10 tam KPDS sınavı örneği içermektedir. Örnek sınavların hazırlanmasında iki amaç birden güdüldü. Sınavların bir yandan KPDS sınavı örneği olabilecek şekilde hazırlanmasına özen gösterilirken diğer yandan da soruların mümkün olduğunca çok sayıda dilsel özelliği ölçmesi için çalışıldı. Bu sınavlar için açıklamalı anahtarlar da hazırlanarak bunların doğrudan bir öğretim aracı olmaları amaçlanmıştır.
 • Prepare for KPDS''deki okuma parçaları özenle seçilmiştir. Okuma parçalarının bir yandan hem yapısal açıdan hem de sözcük dağarcığı açısından uygun olması amaçlanırken diğer yandan da parçalarla ilgili soruların okuma becerinizi ölçmesi kadar geliştirici olmasına da çalışılmıştır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963