scorecardresearch.com Pınpoint Kpds ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pınpoint Kpds

Pınpoint Kpds

Yazar : Çağdaş Demirkul, Kadem Şengül

Sayfa Sayısı : 442

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin, yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), bu seviyenin bir yabancı dil testi ile ölçüldüğü bir sınavıdır. Sınava yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen devlet memurları, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, hakim ve savcılar, yüksek öğrenim personeli, yurtdışında görevlendirilecek memurların yanı sıra kendi İngilizce seviyesini ölçmek isteyen bireyler de katılabilir.

KPDS, yılda iki kere düzenlenen, 100 sorudan oluşan ve toplam 180 dakika süren bir sınavdır. Uygulanan sınavda, sınava giren katılımcıların kelime, dilbilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama yetenekleri ölçülmektedir.

Bu kitap, KPDS’ye girip başarılı olmak isteyen adayların ihtiyacının olacağı tamamı orijinal ve birebir KPDS seviyesinde test sorularından oluşan bir kaynaktır. Kitap içerisinde 10 adet 100 soruluk KPDS testi, bu testlere ait genel ve ayrıntılı cevap anahtarları bulunmaktadır. Kitabın sınava girecek adaylara bir başka katkısı da sorulara doğru cevap vermelerini kolaylaştıracak ve net sayılarını arttıracak altın kurallar içermesidir. Kitapta ayrıca dilbilgisi konu anlatımı ve sınavda en çok çıkan phrasal verbs listesi de yer almaktadır.

Yıllarını bu sınava girecek adayları hazırlamaya harcayan uzman bir ekibin kaleme aldığı bu kitabın, adayların hem kendi kendilerine hem de kurumlarla yaptıkları sınava hazırlık çalışmalarında yararlı bir kaynak olacağı ve adayların sınavdaki netlerini arttırıcı bir eser olduğunu düşünmekteyiz.

10 ADET ÖZGÜN KPDS TESTİ

AYRINTILI CEVAP ANAHTARI

SINAVDA İŞİNİZE YARAYACAK ALTIN KURALLAR

EN ÇOK SORULAN PHRASAL VERBS LİSTESİ

“ADVERBIAL CLAUSES” KONU ANLATIMI

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963