scorecardresearch.com Nobel Kpds-Üds Hazırlık Dergisi (Set) ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nobel Kpds-Üds Hazırlık Dergisi (Set)

Nobel Kpds-Üds Hazırlık Dergisi (Set)

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ülkemizde yarış niteliği taşıyan KPDS ve ÜDS özel bir hazırlanmayı gerektirmektedir. Bir yabancı dili öğrenmenin zorluğunun yanına bu sınavların seçicilik özelliği de eklenince adayların önüne oldukça zor bir süreç çıkmaktadır. Nobel Yayınevi bu sürecin aşılmasında yanınızdadır. KPDS ve ÜDS konusunda tecrübeli yazarlarımız tarafından hazırlanan dergimiz; İngilizce dil eğitimine katkıda bulunmak, bu sınavlar için eğitim veren kurumlara kaynak desteği sağlamak ve aynı zamanda özellikle kendi kendine çalışmayı tercih edenlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. KPDS ve ÜDS''ye hazırlanan adaylara, özellikle de akademik personele hitap eden dergimiz, dil bilgisi, akademik dil bilgisi ve okuduğunu anlama bilgisi ile bu bilgileri pekiştirecek testler içermektedir. KPDS ve ÜDS soru formatına göre hazırladığımız yayınımız; konu anlatımı ve testlerin yer aldığı 10 sayı ile Deneme Sınavlarının yer aldığı son iki sayı olmak üzere toplam 12 fasiküldür. Bu fasiküller 15 günlük periyotlar halinde yayımlanmaktadır. Her sayıda bir önceki sayı ile ilgili REVISION testleri verilmektedir. Ayrıca her sayıda önemli düzeyde VOCABULARY çalışması da yapılmaktadır. Bu özelliklerin amacı öğrenilen bilgilerin unutulmasını önlemek ve kazanılmış bilgilerin kalıcılığını sağlamaktır. Dergimizde konu anlatımının yanında can alıcı noktalar, uyarılar ve ipucu bilgileri de sayfanın yan tarafına uygun bir dizayn ile yerleştirilmiştir. Nobel Yayınevi KPDS ve ÜDS''ye katılan tüm adayların; sınavlara hazırlanma sürecini en verimli şekilde değerlendirmelerinde ve istedikleri hedefe ulaşmalarında güvenilir KPDS - ÜDS Dergi Seti ile yanındadır ve destekçisidir. Başarınız bizim başarımızdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963