scorecardresearch.com KELEPİR ÜDS SOSYAL BİLİMLER TAMAMI ÇÖZÜMLÜ ÇIKMIŞ SORULAR 2002 - 2007 ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
KELEPİR ÜDS SOSYAL BİLİMLER TAMAMI ÇÖZÜMLÜ ÇIKMIŞ SORULAR 2002 - 2007

KELEPİR ÜDS SOSYAL BİLİMLER TAMAMI ÇÖZÜMLÜ ÇIKMIŞ SORULAR 2002 - 2007

Yazar : Komisyon --

Sayfa Sayısı : 338

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap söz konusu sınavlara hazırlanan bireylerin hedefledikleri puanlara ulaşabilmelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kitabı kullanan bireylerin ÜDS`de sınanan üst düzey dilbilgisi konularını ve bu sınavlar için gerekli bazı özel strateji ve dil becerilerini sınav öncesi pekiştirebilecekleri düşünülmektedir. Bu kitap 4 bölümden oluşmaktadır. 1. ÜDS Sosyal Bilimler`in Analizi 2. Soru Grupları ve Test maddelerine İlişkin Öneriler 3. ÜDS Sosyal Bilimler Testleri ve Açıklamalı Cevapları (13 test 1040 soru) 4. Ekler.

Bireyler bu kitapta yer alan gerçek sınavlarla ön hazırlıklarını en doğru biçimde gerçekleştirmiş olacaklardır. Ayrıca bu kitapla birlikte kullanabileceğiniz diğer sınav kitaplarında bulunmayan ingilizce dilbilgisi konularının örneklerle ayrıntılı bir açıklamasının da bulunduğu bir Grammar Focus dosyasını buradan indirebileceksiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963