scorecardresearch.com İNGİLİZCE TEST TEKNİKLERİ / KPDS-ÜDS-KPSS-TOEFL ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
İNGİLİZCE TEST TEKNİKLERİ / KPDS-ÜDS-KPSS-TOEFL

İNGİLİZCE TEST TEKNİKLERİ / KPDS-ÜDS-KPSS-TOEFL

Yazar : Gürcan Günay, Mustafa Demir

Sayfa Sayısı : 600

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu test kitabı, piyasada bolca bulunan sınavlara hazırlık amaçlı test kitaplarından çok farklı bir şekilde hazırlanmıştır. Öncelikle kitapta verilen her bölümün hemen başında, o bölümde işlenen soru türüne yönelik soru çözme strateji ve teknikleri örnekli sorularla sunulmaktadır. Bu bölümün ardından da, o soru türünden geçmiş yıllardaki sınavlardan özenle seçilmiş örnekler verilmekte ve soruyu takiben soru çözme tekniklerini de kapsayan açıklamalı cevap yer almaktadır. Bu açıklama bölümünde sorunun doğru yanıtı açık ve net gerekçelerle ortaya konulmakta ve o soruyu en kısa yoldan çözmeyi sağlayan ipuçlarına işaret edilmektedir. Açıklamalarda sorudaki ilgili bölümün Türkçe açıklaması da verilerek, sorunun ve çözümünün tam olarak anlaşılması sağlanmaktadır. Paragraf sorularında, paragrafta geçen sözcüklerden oluşan mini sözlük, sözlük ile boğuşarak harcayacağınız zamandan tasarruf sağlamakta ve bu sıkıcı süreçten sizi kurtarmaktadır.

Bu kitap, genel olarak soru çözme tekniklerinizi en üst düzeye çıkarmayı amaçlarken, aynı zamanda İngilizcedeki sözcük, dilbilgisi vb. konularda da gelişiminizi hedeflemektedir. Bu amaca yönelik olarak kelime sorularında, doğru yanıtın dışında kalan tüm seçeneklerin anlamları da ek olarak verilmektedir. Ayrıca gramer sorularında, o soruda geçen gramer konusuna yönelik ayırt edici üst düzey gramer notları da istifadenize sunulmaktadır. Her soru türünde, doğru yanıtı oluşturan seçeneğin yanı sıra, güçlü çeldiricilere de değinilmekte ve neden doğu yanıt olmadığı açıklanmaktadır. Bütün bu özellikleri ile bu kitap, sizlerin bu sınavlarda neden istediğiniz başarı düzeyini elde edemediğinizi soru bazlı bir çalışma yöntemiyle bizzat görebilmenizi sağlayacaktır. Bütün bu özellikleri ile bu kitabın, KPDS ve ÜDS sınavlarına hazırlanan adaylar için biçilmiş kaftan olduğuna inanıyor ve kitabımızın sizleri arzuladığınız başarıya götüreceğine güveniyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963