scorecardresearch.com İngilizce Sınav Rehberi / ECL (English Comprehension Level) (Cd İlaveli) ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
İngilizce Sınav Rehberi / ECL (English Comprehension Level) (Cd İlaveli)

İngilizce Sınav Rehberi / ECL (English Comprehension Level) (Cd İlaveli)

Yazar : Yılmaz Hasdemir

Sayfa Sayısı : 640

Yayınevi : ALFA YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


24 sınavdan oluşan bu Sınav Rehberi, her düzeyde İngilizce bilen ve öğrenmekte olan okurları özel bir metodla CD''li ya da CD''siz olarak, İngilizce sınavlarına hazırlar.
Gramer konularını da içeren sınavlar, yoğunlukla ilk 12 sınav + iki Revision Test''e yerleştirilmiştir. Bu sınavlarda değinilen gramer bilgileri de ''Grammar Point'' başlığı altında sınav başlarında verilmiştir.

Bu sınavlar ayrıca:
• Sınav olacak kişinin bilgi düzeyini saptar.
• Eski bilgileri, tazeleyerek ve doğru bilgilerle destekleyerek bir düzene sokar.
• Aylar sürecek uzun sınav çalışmalarını birkaç haftaya indirerek okuyuculara büyük zaman kazandırır.
• Pratik konuşmaya yönelik cümle kuruluşlarından oluşturulmuştur.
• Sınavlar bir düzen dahilinde hazırlandığı için okuyucular, her düzeydeki bilgilerini sınav sonucunda kitabınızda verilmiş olan ''Sınav Değerlendirmesi''nden takip edebilirler.
Bu kitapta uygulanan metotla okuyuculara yeni bilgiler kazandırılırken, İngilizce sınavlarında başarıya ulaşma yetenekleri de geliştirilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963