scorecardresearch.com İngilizce Deneme Sınavları ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
İngilizce Deneme Sınavları

İngilizce Deneme Sınavları

Yazar : Songül Kilimci, Abdurrahman Kilimci

Sayfa Sayısı : 458

Yayınevi : HACETTEPE-TAŞ KİTAPÇILIK

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İngilizce Deneme Sınavları Kitabı, KPDS ve ÖSS - DİL sınavlarına hazırlanan ve bu sınavlarda başarılı olmak isteyen tüm adaylara yönelik olarak hazırlanmış bir kitaptır. 3000 özgün soru içeren bu kitap, her biri 100 sorudan oluşan 30 adet deneme sınavını ve bunların cevap anahtarlarını bir arada sunmaktadır. Bu kadar fazla sayıda özgün soruyu bir arada sunan İngilizce Deneme Sınavları Kitabı, hem öğrencilerin bağımsız çalışıp test çözecekleri hem de İngilizce öğretmenlerinin öğrencileri ile kullanabilecekleri vazgeçilmez bir kaynaktır. Kitabın üstün yanlarından birisi de verilen sürede tüm soruları yanıtlamakta zorlanan adaylara gerekli hızı kazandırmaktır. Bu amaçla ÖSS - DİL ve KPDS'' deki soru standartlarına uyularak 100 soruluk setler halinde 30 test hazırlanmıştır. Böylece adayların her bir oturumda tıpkı sınava girmiş gibi 100 soruluk bir test çözmelerine olanak sağlanmıştır. Kitap hazırlanırken hedef, adayların ihtiyaç duyduğu çok miktarda test çözmelerini sağlamaktı. Fakat bu testleri oluşturan sorular mümkün olduğunca değişik "-authentic-" materyallerden (gazete, dergi, televizyon, roman, bilgisayar gibi) faydalanarak hazırlanmış ve böylece adayların orijinal sorularla karşılaştırmasını sağlamak bu hedefin temeli olmuştur. Ayrıca bu testler önceden uygulanıp çözülerek sorular tartışılmış ve testlerin güvenilirliği sağlanmıştır. İngilizce Deneme Sınavları Kitabı, KPDS ve ÖSS - DİL sınavlarında başarılı olmak için eşsiz bir kaynaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963